GP Texasu – V Austinu zůstává Márquez neporažen, první ale odstartuje Viñales

Sobotní program tréninků a kvalifikací ovlivnila nepřízeň počasí, nicméně podmínky byly pro všechny stejné. V třídě MotoGP vyhrává kvalifikace od roku 2013 pouze Marc Márquez a třebaže dnes spadl a musel pro druhou motorku, nenašel se nikdo z jeho soupeřů, který by Španěla překonal. Dodatečně byl ale Márquez penalizován ztrátou pozic na startu, takže do závodu vyrazí čtvrtý, první odstartuje Maverick Viňales. Karel Abraham to měl s pádem a do závodu se kvalifikoval na třiadvacátou pozici. V třídě Moto3 vyhrál kvalifikaci Jorge Martin, Jakub Kornfeil se kvalifikoval jednadvacátým časem. V kvalifikaci šestistovek zajel nejrychleji Alex Márquez. Neděle je dnem závodů.

Moto3 – 3.volný trénink

Po dvaceti minutách vedl tabulku časů Jaume Masia (Bester Capital Dubai) s kolem za 2'18,670 sekundy. Druhý Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) a třetí Philipp Öttl (Südmetall Schedl GP Racing) ztráceli dvě desetiny. Na čtvrté pozici figuroval Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), pátý byl Enea Bastianini (Leopard Racing). Český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) byl s časem 2'20,143 sekundy dvacátý.

Poslední volný trénink vyhrál Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing) časem 2'17,499 sekundy. Druhý Jorge Martin ztratil 0,074 sekundy, třetí Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3) byl o 0,143 sekundy pomalejší. Do pátého místa zajeli Enea Bastianini a Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), jemuž na prvního scházely necelé tři desetiny. Poslední v jedné sekudně je dvanáctý Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Jakub Kornfeil sice zrychlil na 2'19,177 sekundy, ale stačilo to na třiadvacátou pozici.

GP Texasu, Moto3 – 3.volný trénink