GP Španělska - Z pole position odstartuje Fabio Quartararo. Filip Salač skončil čtrnáctý

MotoGP - 4. volný trénink

Poslední trénink MotoGP (Repsol Honda Team) nejlépe začal Marc Márquez, který nastavil čas 1'37,837 sekundy. Rodák z Cervery čelil možné penalizaci na gridu za nebezpečný manévr ve třetím volném tréninku, když vjel do stopy rychleji jedoucího Alexe Rinse. Stalo se tak však již v době, kdy byly vyvěšeny žluté vlajky a jezdci tak měli povinně zpomalit. Žádnou sankci tedy Španěl nedostane.

Na druhé příčce jezdil se ztrátou pouhé tisíciny sekundy Maverick Viñales (Monster Energy Yamaha MotoGP) a na třetí budoucí jezdec tovární Hondy, Pol Espargaro (Red Bull KTM Factory Racing). Čtvrtá příčka patřila Andreovi Doviziosovi (Ducati Team), který byl následovaný Alexem Rinsem (Team SUZUKI ECSTAR) a vítězem třetího volného tréninku Fabiem Quartararem (Petronas Yamaha SRT). Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP) opanoval třinácté místo, bratr Marca Márqueze Alex příčku devatenáctou.

V průběhu tréninku se na třetí pozici se ztrátou 0,183 sekundy na vedoucího závodníka posunul Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR). Zadařilo se pak i jeho týmovému kolegovi Alexi Rinsovi a Francu Morbidellimu (Petronas Yamaha SRT), kteří odsunuli Andree Doviziosa a Pola Espargara na sedmou pozici, respektive osmou pozici. Oproti dopolednímu tréninku nemohl naopak dobrý čas nastavit Fabio Quartararo.

Vítězem sobotního odpoledního tréninku se stal Marc Márquez, který svůj nejrychlejší čas nastavil už v úvodu čtvrtých volných jízd. Druhý skončil Maverick Viñales, třetí Joan Mir a čtvrtý Jack Miller (Pramac Racing), který si přední pozici vybojoval až v samotném závěru. Odsunul tak Alexe Rinse na páté místo. Španěl ztratil na úřadujícího mistra světa 0,375 sekundy.