GP Rakouska – Sprint MotoGP™ vyhrál Bagnaia, Salač v kvalifikaci Moto2™ dvanáctý

Moto2™ - 1.kvalifikace

Také v případě jezdců třídy Moto2™ je první kvalifikace o šanci se přeci jenom dostat mezi jezdce bojující o pole position v Q1. Postupují nejrychlejší čtyři jezdci, což byl cíl všech čtrnácti závodníků na trati. Postup si vybojoval prvním časem 1’35,078 sekundy Sergio Garcia (Pons Wegow Los40), druhým postupujícím je Lukas Tulovic (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), třetí je Dennis Foggia (Italtrans racing Team) a čtvrtý je Darryn Binder (Liqui Moly Husqvarna Intact GP). Díky rychlému času Tulovice vypadl z postupující skupiny Izan Guevara (Autosolar GASGAS Aspar Team), jemuž chybělo na postup jen osmačtyřicet tisícin.