GP Portugalska - První vítězství Fabia Quartarara v sezóně i dramatický závod Moto2

Moto3 - Závod (21 kol)

Do první řady se v závodě Moto3 postavili Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3), Mario Aji (Honda Team Asia) a Lorenzo Fellon (SIC58 Squadra Corse). Ze druhé řady startovali Carlos Tatay (CFMOTO Racing PruestelGP), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) a Sergio Garcia (Valresa GASGAS Aspar Team), ze třetí pak Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), Scott Odgen (VisionTrack Racing Team) a Izan Guevara (Valresa GASGAS Aspar Team).

Do první zatáčky vjížděl na prvním místě Deniz Öncü, jemuž se povedlo výborně odstartovat. Následovaný byl Sergiem Garciou, Mariem Ajim a Carlosem Tatayem, pátého Lorenza Fellona předjel v prvním úseku Izan Guevara, sedmé místo patřilo Tatsuki Suzukimu a osmé Scottu Odgenovi. Se startem nebude příliš spokojený Riccardo Rossi, jenž se propadl na devátou příčku, nejlepší desítku uzavíral Andrea Migno (Rivacold Snipers Team).

Před Öncüa se při průjezdu do druhého kola dostal Sergio Garcia a ihned si najel náskok 0,567 sekundy. Na třetí pozici se posunul Izan Guevara, za ním pak jeli Carlos Tatay Lorenzem Fellonem. Dopředu se posunul i Jaume Masia, jenž jel jedenáctý, naopak se na čtrnácté místo propadl Andrea Migno. Dennis Foggia (Leopard Racing) byl až sedmnáctý.

V šestém kole se stále držel na čele Sergio Garcia, druhé místo patřilo Izanu Guevarovi a na třetí pozici se posunul Ayumu Sasaki. Deniz Öncü se držel na čtvrtém místě, Jaume Masia se nekompromisně posouval dopředu a byl už pátý, následovali jej Diogo Moireira a Riccardo Rossi. Lorenzo Fellon kleskl na osmou pozici, Mario Aji dokonce až do druhé desítky. Do závodu přitom startovali z první řady.

Jaume Masia se nenápadně dostával před další závodníky a polovině závodu už byl v jeho čela. Izan Guevara mu však „šlapal na paty“, když ztrácel pouhých 0,070 sekundy. Sergiovi Garciovi patřilo třetí místo, Ayumu Sasaki byl čtvrtý a Deniz Öncü pátý. Ten si však nechával útok až do posledních kol. Zatímco nechával soupeře před sebou vzájemně se předjíždět, pět kol před cílem zaútočil a přede všechny se dostal. Daniel Holgado pak spadl. Motorka začala hořet, byl tak nucený odstoupit. David Alonso (GASGAS Aspar Team) a David Salvador (Sterilgarda Husqvarna Max) obdrželi penalizaci.

V posledním kole svedli jezdci na čele velké souboje. Zatímco do něj najížděl na prvním místě Ayumu Sasaki, do posledních zatáček najížděl z prvního místa Sergio Garcia. Ten si vítězství nakonec dokázal udržet a získal tak druhé první místo v sezóně. Druhý projel cílem Jaume Masia s minimální ztrátou 0,069 vteřiny, třetí stupínek na pódiu si pak vyjel Ayumu Sasaki. Čtvrtý skončil Deniz Öncü, pátý Izan Guevara a šestý Carlos Tatay. Velmi dobrý závod zajel i sedmý Andrea Migno, spokojený naopak pravděpodobně nebude Diogo Moreira. Na devátou příčku se propracoval Dennis Foggia, desítku uzavíral Joel Kelso.

Aktualizace: Diogo Moreira obdržel penalizaci v podobě dvou míst dolů.