GP Německa - Sprint vyhrál Jorge Martin, Filip Salač se kvalifikoval jako třináctý

MotoGP™ – 1. kvalifikace

Na Sachsenringu v polovině první kvalifikace vedl Marc Márquez (Repsol Honda Team) s časem 1'27,636 sekundy. Oproti svým soupeřům měl docela náskok, a to téměř sekundový. Přesně 0,946 vteřiny na něj ztrácel druhý Miguel Oliveira (CryptoDATA RNF MotoGP Team), průběžně třetí byl pak Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing), jenž na postupovou pozici ztrácel jen sedm setin. Čtvrté místo si hlídal Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP), průběžně pátý byl Fabio Di Giannantonio (Gresini MotoGP).

Ve třinácté zatáčce Marc Márquez pět minut před koncem tréninku upadl ve svém nejrychlejším kole, na motorce měl stále obuté pneumatiky do mokra. Proti pravidlům přeběhl trať a utíkal do boxů ke svým mechanikům, aby na dráhu vyrazil s druhým motocyklem.

V závěru kvalifikace už byla trať natolik suchá, že Binder s Márquezem obuli slicky. Právě oni si nakonec vybojovali postup. Brad Binder vyhrál první kvalifikaci s časem 1'24,655 sekundy, Marc Márquez v posledním měřeném kole zajel o 1,026 vteřiny pomalejší čas. Otázkou však zůstává, zda od stevardů neobdrží penalizaci. Zatím by z páté řady od závodu startovali Maverick Viñales (Aprilia Racing), Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing MotoGP) a Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3). Za nimi na gridu budou stát Miguel Oliveira (CryptoDATA RNF MotoGP Team), Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP) a Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU). Poslední na startovním roštu budou Raul Fernandez (CryptoDATA RNF MotoGP Team) a Jonas Folger (GASGAS Factory Racing Tech3).