GP Německa - Sprint vyhrál Jorge Martin, Filip Salač se kvalifikoval jako třináctý

Na Sachsenringu se i v sobotu museli jezdci popasovat s deštěm. V MotoGP si vyjel pole position Francesco Bagnaia, vítězství ve sprintovém závodě však získal Jorge Martin, který projel cílem o sekundu a půl dříve než soupeři. Třetí místo obsadil Jack Miller. Z prvního místa na gridu odstartuje do závodu Moto2 Pedro Acosta. Filip Salač otevře pátou řadu, kvalifikaci mu překazil pád. V Moto3 si pak nejlépe vedl Ayumu Sasaki.

Moto3™ - 3. trénink

Během třetího volného tréninku Moto3 se toho na trati příliš nedělo. Jezdci jeli na mokré trati a ke zlepšování časů z prvního pátečního tréninku nedocházelo. Naopak byly ještě pomalejší než během pátečního odpoledne. Nejrychlejší čas nastavil Xavier Artigas (CFMOTO Racing PrüstelGP), který zajel kolo na Sachsenringu za 1'40,923 sekundy. Druhý skončil Mario Aji (Honda Team Asia), který ztratil 0,286 vteřiny, třetí pozici pak obsadil Scott Odgen (VisionTrack Racing Team). Trojici následovali Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team), Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3).

Přímo do druhé kvalifikace si postup vyjeli Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), Jaume Masia (Leopard Racing), Ivan Ortolá, Ryusei Yamanaka (Gaviota GASGAS Aspar M3), Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3), Kaito Toba (SIC58 Squadra Corse), Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), Jose Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), David Alonso (Gaviota GASGAS Aspar M3), Andrea Migno (CIP Green Power), Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) a Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP).