GP Německa - neděle na Sachsenringu

Moto3 – Závod

Hned v úvodu došlo na zásadní komplikaci v podobě počasí, protože po závodu královské kubatury začalo na Sachsenringu pršet a to tak intenzivně, že museli o půl hodiny posunout start. Z první řady startoval Sandro Cortese (Red Bull KTM Ajo), Danny Kent (Red Bull KTM Ajo) a Adrian Martin (JHK Laglisse). Jakub Kornfeil (Redox-Ongetta-Centro Seta) vyhrál ranní warm up a do sedmadvaceti kol deštivého závodu startoval pátý, z druhé řady společně s Jackem Millerem (Caretta Technology) a Bradem Binderem (RW Racing GP).

V nájezdu do první zatáčky bylo pořádně husto a tam také Jakub Kornfeil hodně ztratil. Nicméně to nevzdával a snažil se za každou cenu dojet vedoucí skupinku, kde jel Adrian Martin, Jack Miller, Louis Rossi, čtvrtý Jonas Folger a pátý Luis Salom. Jakub Kornfeil figuroval v nájezdu do druhého kola na sedmém místě, sekundu za šestým Binderem. Tato ztráta se ale průběžně zvětšovala a po pěti úvodních kolech představovala hodnotu čtyř sekund.

V době, kdy do konce závodu měli jezdci ještě devatenáct kol, Jakub Kornfeil propadl pořadím až na dvanáctou pozici. V čele závodního pole jel Miller, druhý byl Rossi a třetí Martin. Čtyři desetiny od pódiového umístění jel Luis Salom, pátý byl Binder, šestý Němec Jonas Folger a na sedmém místě už figurovala domácí hvězda Cortese. Jasper Iwema (Moto FGR) byl po deseti kolech závodu osmnáctý. Maverick Vinales (Avintia Blusens) až dvaadvacátý.

V polovině závodu nejnižší kubatury jel ve vedení Jack Miller, za ním probíhala bitva o druhé místo mezi Louisem Rossim a Luisem Salomem, čtvrtý byl Adrian Martin a první pětku uzavíral Brad Binder. Jakub Kornfeil jezdil jedenáctý, sedm desetin za desátým Khairuddinem (AirAsia-Sic-Ajo). Jasper Iwema zůstával na nebodované osmnácté pozici. V této části závodu už začala vysychat závodní stopa a to pro jezdce jedoucích na pneumatikách do deště nevěstilo nic dobrého.

V sedmnáctém kole závodu převzal vedení Sandro Cortese, druhý jel Alexis Masbou a třetí Adrian Martin. V závodu už nepokračoval Jonas Folger a Jasper Iwema. Héctor Faubel (Mapfre Aspar), který po technických problémech na startovním roštu odstartoval poslední jel osm kol před cílem devátý. Jakub Kornfeil byl jedenáctý, ale po pádu Martina z čtvrté pozice a šestého Bindera byl na konci dvacátého druhého kola devátý.

Do posledního kola najížděl ve vedení závodního pole Sandro Cortese před Aleixem Masbouem a třetím Luisem Salomem. Jack Miler na stupně vítězů ztrácel něco přes sekundu, takže bylo rozhodnuto. Cílem osmého závodu Moto3 projel jako první Sandro Cortese, druhý byl Aleix Masbou a body za třetí místo si odváží Luis Salom. Jakub Kornfeil si z Německa odváží body za desátou příčku. Jasper Iwema závod nedokončil.

GP Německa, Moto3 – Závod
Zataženo, déšť, 21°C, dráha mokrá, v závěru suchá závodní stopa, 32°C

01- Sandro Cortese – Red Bull KTM Ajo Factory Team – KTM M32 – 27 kol za 45’36.868