GP Německa – Osmou pole position v řadě má na Sachsenringu Márquez

Sobotní den byl ve znamení tréninků na suchém povrchu a deštivých kvalifikací. První místo na startu vybojoval v třídě Moto3 Aron Canet, Jakub Kornfeil ztratil necelou vteřinu, ale přesto byl devatenáctá. Díky penalizaci Kenta, ale odstartuje osmnáctý. V třídě MotoGP slaví osmou pole position v řadě Marc Márquez, který v předchozích sedmi případech vyhrál po startu z první pozice na Sachsenringu závod. Karel Abraham se do závodu kvalifikoval na dvacátou pozici. V třídě šestistovek Moto2 zajel v kvalifikaci nejrychleji Franco Morbidelli, třetím místem překvapil domácí Sandro Cortese.

Moto3 – 3.volný trénink

V polovině tréninku měl nejrychlejší kolo 1'27,987 sekundy Španěl Joan Mir (Leopard Racing). Necelé tři desetiny ztrácel Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46), do čtyř desetin zajel Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), Enea Bastianini (Estrella Galicia 0,0) a Juanfran Guevara (RBA BOE Racing Team). Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl s časem 1'29,108 sekundy osmnáctý.

Ve třetím tréninku zajel nejrychleji Joan Mir s maximem na 1'27,411 sekundy. Na druhé pozici se Bo Bendsneyder (Red Bull KTM Ajo) a třetí Livio Loi (Leopard Racing). Čtvrtý v pořadí je Nicolo Bulega a pátý Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse). Jakub Kornfeil zajel čtrnáctý čas 1'28,257 sekundy.

Během tréninku spadl v první zatáčce Enea Bastianini a Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate). Oba jezdci vyvázli bez následků v podobě zranění. Takové štěstí neměl Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3), který měl v pátek těžký pád a v německé Grand Prix už nepokračuje, protože má zlomený pravý kotník.

Za nezodpovědnou jízdu v prvním tréninku dostal penalizaci v podobě ztráty dvanácti pozic na startu Danny Kent (Red Bull KTM Ajo), který v Německu jede za zraněného Antonelliho, a Maria Herrera (AGR Team).

GP Německa, Moto3 – 3.volný trénink