GP Malajsie – Nejrychleji zajel v pátečních trénincích Alex Rins

Páteční program volných tréninků na Velkou cenu Malajsie klasicky ovlivnilo počasí. Jednou pršelo, podruhé zase dráha osychala nebo byla kompletně suchá, takže mechanici měli co dělat, aby motorky střídavě přenastavovali na různé varianty traťových podmínek. Z jezdců Moto3 si nejlépe vedl Tony Arbolino, který zajel nejrychleji odpoledne, Jakub Kornfeil obsadil v kombinaci časů sedmnácté místo. V třídě Moto2 je na špici výsledkové listiny Alex Márquez, který v pátek vyhrál oba volné tréninky a je pro zdejší trať viditelně připraven. V královské MotoGP překvapil Alex Rins, vítěz druhého tréninku a nejrychlejší jezdec pátečního programu. Moc dobře to nevypadá s Jorge Lorenzem, který týden po operaci zápěstí nastoupil do osmnáctého podniku sezony, ale zatím to není ono. Karel Abraham zajel v kombinaci časů devatenáctý čas.

Moto3 – 1.volný trénink

Trénink jezdci začali na mokrém povrchu, který pomalu osychal. Patnáct minut před koncem úvodního tréninku vedl časomíru s kolem za 2'28,369 sekundy Enea Bastianini (Leopard Racing). Druhý v pořadí Aron Canet (Estrella Galicia 0,0) ztrácel něco přes desetinu, třetí Vicente Perez (Reale Avintia Academy 77) byl o 0,427 sekundy pomalejší. Do pátého místa měli časy Kaito Toba (Honda Team Asia) a Marco Bezzecchi (Redox PrüstelGP). Posledním v jedné sekundě byl šestý Nakarin Atiratphuvapat (Honda Team Asia). Dvaadvacátý čas 2'33,236 sekundy měl na kontě český závodník Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP).

V závěru tréninku už byly na dráze vidět suchá místa a jak dráha osychala, časy šly postupně dolů. Trénink vyhrál Nakarin Atiratphuvapat časem 2'25,290 sekundy. Druhý je Aron Canet a třetí Marco Bezzecchi, jemuž na prvního chybělo 0,222 sekundy. První pětku zavřel Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) a Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing). Jakub Kornfeil je po prvním tréninku patnáctý s maximem na 2'27,352 sekundy.

GP Malajsie, Moto3 – 1.volný trénink