GP Malajsie – kvalifikační sobota

Moto2 – kvalifikace

V době, kdy do konce kvalifikace zbývalo dvacet minut, vedl tabulku časů Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s kolem za 2´07,081 sekundy. Druhý byl Esteve Rabat (Tuenti HP 40), jenž byl nejrychlejší úvodních pětadvacet minut, třetí Pol Espargaró (Tuenti HP 40) ztrácel 0,487 sekundy. Nedařilo se Scottu Reddingovi (Marc VDS Racing), protože figuroval až na šestnácté pozici. Havaroval Alex Marinelarena (Blusen Avintia), Azlan Shah (IDEMITSU Honda Team Asia) a dvojice jezdců ItalTransu Julian simon a Takaaki Nakagami. Japonec se ale stačil vrátit do boxů.

Deset minut před koncem se časem 2´07,063 sekundy vrátil na první pozici Esteve Rabat. Na druhém místě byl Thomas Lüthi a na třetí příčku se posunul Johann Zarco (Came IodaRacing Project), který na pole position ztrácel necelé čtyři desetiny. Francouz byl v dalším rychlém kole dlouhý, čehož využil Pol Espargaró, který zajel třetí čas se ztrátou jen 0,098 sekundy na prvního Rabata.

Poslední rychlá kola na pořadí v první řadě neměla žádný vliv. Pole position vyhrál Španěl Esteve Rabat, který je na dráze Sepangu velmi rychlý. Druhý do závodu odstartuje Thomas Lüthi a třetí Pol Espargaró, který bojuje o titul mistra světa a jeho největší soupeř Scott Redding bude startovat desátý. První trojici dělí jen 0,098 sekundy a v jedné sekundě je po sobotní kvalifikaci celkem dvanáct jezdců.

GP Malajsie, Moto2 – kvalifikace
zataženo, 25°C, dráha suchá, 30°C, vlhkost 89%

1 - Esteve RABAT - SPA - Tuenti HP 40 - Kalex - 2'07.063
2 - Thomas LUTHI - SWI - Interwetten Paddock Moto2 Racing - Suter - 2'07.081 - 0.018
3 - Pol ESPARGARO - SPA - Tuenti HP 40 - Kalex - 2'07.161 - 0.098
4 - Johann ZARCO - FRA - Came Iodaracing Project - Suter - 2'07.430 - 0.367
5 - Mika KALLIO - FIN - Marc VDS Racing Team - Kalex - 2'07.637 - 0.574
6 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'07.748 - 0.685
7 - Alex DE ANGELIS - RSM - NGM Mobile Forward Racing - Speed Up - 2'07.793 - 0.730
17 - Julian SIMON - SPA - Italtrans Racing Team - Kalex - 2'08.424 - 1.361
18 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - Kalex - 2'08.441 - 1.378
19 - Mattia PASINI - ITA - NGM Mobile Racing - Speed Up - 2'09.098 - 2.035
20 - Axel PONS - SPA - Tuenti HP 40 - Kalex - 2'09.217 - 2.154
21 - Ricard CARDUS - SPA - NGM Mobile Forward Racing - Speed Up - 2'09.412 - 2.349
22 - Louis ROSSI - FRA - Tech 3 - Tech 3 - 2'09.458 - 2.395
23 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - Speed Up - 2'09.712 - 2.649
24 - Alex MARIÑELARENA - SPA - Blusens Avintia - Kalex - 2'09.757 - 2.694
25 - Gino REA - GBR - Argiñano & Gines Racing - Speed Up - 2'09.926 - 2.863
26 - Decha KRAISART - THA - Singha Eneos Yamaha Tech3 - Tech3 - 2'10.153 - 3.090