GP Malajsie – kvalifikační sobota

Moto3 - kvalifikace

Jezdci nejnižší kubatury zahájili kvalifikace na mokré dráze. Ta sice rychle osychala, ale byla místa, kde to jezdcům nepříjemně klouzalo a tak jich většina čekala v boxech až bude závodní stopa nabízet lepší přilnavost pro hladké pneumatiky. Po deseti minutách zajel měřené kolo šestnáct jezdců a Niccoló Antonelli (GO&FUN Gresini Moto3) byl s časem 2´24,944 sekundy nejrychlejší.

V polovině tréninku byl na provizorním pole position Francouz Alan Techer (CIP Moto3), ale to už jela na hladkých pneumatikách také většina jeho soupeřů a jeden za druhým nastavoval nejrychlejší časy. Závodní stopa už byla téměř suchá a jezdci třídy Moto3 začali výrazně zrychlovat. Patnáct minut před koncem měl nejrychlejší čas 2´15,375 sekundy Alex Rins (Estrella Galicia 0,0), ale bylo jasné, že to na pole position stačit nebude.

Pět minut před koncem kvalifikace se Maverick Viňales (Team Calvo) posunul z osmnácté pozice na druhou a Luis Salom (Red Bull KTM Ajo) ze čtvrté na provizorní pole position s časem 2´14,459 sekundy. Jakub Kornfeil figuroval na páté pozici, ale musel ještě zabojovat, protože jak ostatní zrychlovali, ztrácel jednu pozici za druhou. Dvě minuty před koncem vystřídal Saloma na první pozici Niccoló Antonelli, ale Španěl hned v dalším kole zajel 2´13,867 sekundy a byl znovu první.

Pole position na startu Velké ceny Malajsie nakonec získal časem 2´13,867 sekundy jezdec tovární KTM Luis Salom, jako druhý do závodu odstartuje Alexis Masbou (Ongetta Rivacold) a první řadu uzavře Niccoló Antonelli. Dvojice továrních KTM Alex Márquez a Alex Rins startuje do závodu z druhé řady, Maverick Viňales devátý. Český jezdec Jakub Kornfeil v závěru zabojoval a zajel jedenáctý nejrychlejší čas, což znamená čtvrtou řadu na startu.