GP Kataru – V Losail večer pršelo, Martin je nejrychlejším jezdcem prvního dne

MotoGP™ – 2.volný trénink

Před tréninkem MotoGP™ ředitelství závodu oznámilo, že místo TRÉNINKU jezdci absolvují druhý VOLNÝ TRÉNINK (45minut) a jeho výsledky nebudou směrodatné pro pozice v rámci postupu do první nebo druhé kvalifikace. Trénink, který určí postupovou desítku pro Q2 se pojede až v sobotu a bude trvat 45 minut. Samozřejmě důvodem této změny byla mokrá trať okruhu.

Jezdci MotoGP™ dlouho nečekali a většina jich na pneumatikách Michelin do mokra vyrazila na trať. Po deseti minutách byl s kolem 2’08,974 sekundy nejrychlejší Augusto Fernandez (Red Bull GASGAS Tech3), druhý byl Raul Fernandez (Trackhouse Racing) a třetí Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team).

Dvacet minut před koncem tréninku vedl časomíru Marc Márquez (Gresini Racing MotoGP), jehož čas na kolo měl hodnotu 2’06,544 sekundy. Druhý Augusto Fernandez (Red Bull GASGAS Tech3) ztrácel necelé tři desetiny, třetí Pedro Acosta (Red Bull GASGAS Tech3) byl o necelé čtyři desetiny pomalejší. Časy do pátého místa zajeli jezdci tovární KTM Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing) a Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing).

Druhý volný trénink vyhrál časem 2’06,544 sekundy Marc Márquez. Na druhé pozici je Augusto Fernandez, třetí nováček v královské kubatuře Pedro Acosta, čtvrtý Jack Miller, pátý Brad Binder a poslední dva v jedné sekundě na prvního jsou šestý Raul Fernandez (Trackhouse Racing) a sedmý Enea Bastianini.