GP Katalánska – V Barceloně zajel v pátek nejrychleji Aleix Espargaró

Prvními tréninky zahájili v pátek jezdci a týmy MS silničních motocyklů přípravu na závody Velké ceny Katalánska. V Barceloně byl v trénincích Moto3™ nejrychlejší Jaume Masia (Honda), Japonec Ai Ogura (Kalex) zajel nejrychleji v trénincích Moto2™. Čech Filip Salač (Kalex) je po pátečních jízdách v kombinaci časů sedmnáctý. Odpolední trénink MotoGP™ vyhrál Aleix Espargaró (Aprilia). Součástí závodního víkendu v Barceloně je také předposlední podnik sezony světového šampionátu elektromotocyklů FIM Enel MotoE™ World Championship.

Moto3™ - 1.trénink

Po první polovině tréninku vedl tabulku časů Jaume Masia (Leopard Racing) s kolem za 1’49,392 sekundy. Druhý David Muňoz (BOE Motorsports) ztrácel přes jednu sekundu, třetí Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo) byl o 1,159 sekundy pomalejší. Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) a Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) uzavírali pětici nejrychlejších.

Trénink vyhrál Jaume Masia časem na kolo 1’48,300 sekundy. Španěl nefiguroval po celou dobu druhé poloviny tréninku na špici tabulky, ale v předposledním kole zajel své maximum, které bylo o 0,656 sekundy rychlejší než v případě druhého v pořadí, jímž byl Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo). Třetí je Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team), čtvrtý Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) a první pětku uzavřel se ztrátou 0,730 sekundy na prvního Nizozemec Collin Veijer. Posledním jezdcem v jedné sekundě je devátý Stefano Nepa (Angeluss MTA Team). V samotném závěru tréninku havaroval ve vysoké rychlosti Brazilec Diogo Moreira, který ve čtrnácté zatáčce zůstal otřesen chvíli sedět na zemi.