GP Katalánska – kvalifikační sobota

MotoGP – 3.volný trénink

V páté zatáčce okruhu v Montmeló bylo v dosavadní části příprav na Velkou cenu Katalánska vidět spoustu pádů a ve třetím tréninku MotoGP tam spadl také Jorge Lorenzo (Yamaha Factory Racing), když po deseti minutách trénovaní přišel o přilnavost na předním kole YZR-M1. Španěl vyvázl bez zranění a musel do boxů pro druhý stroj. Po patnácti minutách vedl Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) s časem 1´41,987 sekundy. Na druhém místě figuroval Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3), třetí Jorge Lorenzo ztrácel 0,102 sekundy. Čtrnáctý čas 1´44,434 sekundy patřil Karlu Abrahamovi (Cardion AB Motoracing), Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) zatím nepřekročil hranici minuty a šestačtyřiceti sekund, takže byl až dvacátý čtvrtý.

Patnáct minut před koncem tréninku královské kubatury zůstávalo pořadí na vedoucích příčkách bez výrazných změn. Stále vedl Dani Pedrosa s časem 1´41,987 sekundy. Jen 0,077 sekundy ztrácel druhý Cal Crutchlow, třetí byl Jorge Lorenzo, čtvrtý Valentino Rossi a první pětku uzavíral Nicky Hayden (Ducati Team). Karel Abraham byl šestnáctý se ztrátou 2,4 sekundy na Pedrosu. Jezdec kategorie CRT Aleix Espargaró (Power Electronics Aspar) zajel v sedle Aprilie čas 1´42,795 sekundy a rázem byl sedmý.

V posledních deseti minutách otočil plynem Marc Márquez (Repsol Honda Team) a s časem 1´41,853 sekundy vedl tabulku časů třetího tréninku. To samé předvedl Nicky Hayden, když zajel 1´41,916 sekundy a byl druhý, 0,063 sekundy za Márqueze. Třetí byl Dani Pedrosa, čtvrtý Valentino Rossi a pátý Cal Crutchlow. Jezdci královské kubatury začali zrychlovat, což se stalo osudným domácímu jezdci Héctoru Barberovi (Blusens Avintia), který svou snahu zlepšit si svůj čtrnáctý čas přehnal a skončil na zemi.

Třetí trénink vyhrál nejrychlejším časem tréninkové části Marc Márquez, druhý skončil Nicky Hayden a třetí Dani Pedrosa. Karel Abraham je osmnáctý, Lukáš Pešek sice snížil ztrátu o jednu sekundu, přesto zůstává čtyřiadvacátý.

AKTUALIZACE: V závěru tréninku havaroval Hiroshi Aoyama (Blusens Avintia), který si pádem způsobil zranění prstu levé ruky a podle posledních informací podstoupí v 16:00 hodin operaci.

AKTUALIZACE: Protože Aoyama přijel do Barcelony se zraněním z Mugella, nahradí Japonce od čtvrtého tréninku připravený záložní jezdec #77 Javier del Amor.

V kombinaci časů tří volných tréninků postupuje přímo do druhé kvalifikace prvních deset jezdců – Marc Márquez, Nicky Hayden, Dani Pedrosa, Valentino Rossi, Cal Crutchlow, Jorge Lorenzo, Stfan Bradl, Andrea Dovizioso, Álvaro Bautista a Aleix Espargaró.

Časový harmonogram katalánské Grand Prix.