GP Katalánska – kvalifikační sobota

Moto2 – 3.volný trénink

V úvodní části posledního tréninku jezdců šestistovek Moto2 havaroval ve svém prvním kole Jihoafričan Steven Odendaal (Argiňano&Gines Racing). Poškozený motocykl Speed Up musel do boxů na opravu a to znamenalo, že větší část tréninku, pokud ne vůbec celý, bude muset Odendaal oželet (nakonec byl 31.). Do vedení se dostal s časem 1´47,131 sekundy Pol Espargaró (Tuenti HP 40), jehož po deseti minutách překonal Thomas Lüthi (Interwetten Paddock), který kolo v Montmeló zvládl časem 1´46,909 sekundy. Na třetí místě byl Esteve Rabat (Tuenti HP 40), čtvrtý Takaaki Nakagami (ItalTrans Racing Team) a pátý Alex De Angelis (NGM Mobile Forward Racing).

V polovině tréninku zůstával Thomas Lüthi stále jediným jezdcem s časem pod minutu a sedmačtyřicet sekund. Druhý Pol Espargaró postupně ztrátu snižoval, ale Švýcara se mu zatím nedařilo překonat. Lídr šampionátu Scott Redding (Marc VDS Racing) figuroval na jedenáctém místě a je vidět, že v Barceloně zkoušejí něco, co jim evidentně nepřináší požadované výsledky. Stejně jako v pátek se očekává Britův nástup až v závěru tréninku. Sedmnáct minut před koncem už zajel Scott Redding čas 1´47,558 sekundy a posunul se na čtvrté místo, kde na vedoucího Švýcara ztrácel 0,649 sekundy.

Španěl Pol Espargaró v závěru hodně tlačil na pilu a měl co děla, aby motorku udržel na dráze. Nakonec se mu podařilo zajet čas pod minutu a sedmačtyřicet sekund, ale čas Thomase Lüthiho stále nedokázal překonat, i když oba jezdce dělilo sedm minut před koncem jen 0,075 sekundy. Třetí Esteve Rabat už ztrácel skoro půl sekundy, ale v jedné sekundě za Švýcarem bylo dalších dvanáct závodníků.

V posledních minutách to Pol Espargaró nevzdával a chtěl poslední trénink vyhrát, což málem zapříčinilo nehodu s Alexem De Angelisem. Thomas Lüthi v závěru nic neriskoval a nakonec byl s časem 1´46,909 sekundy nejrychlejší. Druhý skončil Pol Espargaró, třetí Esteve Rabat, čtvrtý Scott Redding a pátý Takaaki Nakagami.

Časový harmonogram katalánské Grand Prix.

GP Katalánska, Moto2 – 3.volný trénink