GP Katalánska - Aleix Espargaro napravil loňskou chybu a v Barceloně ve sprintu zvítězil

Moto2™ - 1. kvalifikace

Velká část závodníků se rozhodla odjet kvalifikaci bez zastávky u mechaniků. V polovině vedl Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) s časem 1'44,797 sekundy, na dalších pozicích ho ale ohrožovali Sergio Garcia (Pons Wegow Los40), Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team) i Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team). Mimo postupové příčky byli Senna Agius (Liqui Moly Huqvarna Intact GP) i Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2), kterému se zatím v Barceloně příliš nedaří.

Filip Salač v posledních minutách bojoval o druhé postupové místo. Některý ze závodníků mu však zavazel ve stopě a český závodník tak přišel vylepšení svého času. V té chvíli do konce kvalifikace zbývala pouhá minuta. Nakonec z ní vytěžil maximum a pro postup si dojel. Skončil třetí se ztrátou 0,129 sekundy na prvního Chantru.

Spolu se Chantrou a Salačem z druhého místa do druhé kvalifikace postoupil Sergio Garcia a ze čtvrtého Barry Baltus (Fieten Olie Racing GP). Ze sedmé řady do závodu v neděli odstartují Bo Bendsneyder (Pertamina Mandalika SAG Team), adept na mistra světa Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) a Senna Agius. Za ně se postaví Lukas Tulovic (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), Dennis Foggia (Italtrans Racing Team) a Borja Gomez (Fantic Racing).