GP Katalánska - Aleix Espargaro napravil loňskou chybu a v Barceloně ve sprintu zvítězil

Vítězem sprintového závodu v Barceloně se stal Aleix Espargaro. Napravil tak chybu z loňského nedělního závodu, kdy se z prvního místa radoval o koho dříve a o cenný kov tak přišel. Druhou pozici si uchránil Francesco Bagnaia, v závěru na něj však útočil Maverick Viňales a pokud by byl závod delší, dost pravděpodobně by se před jezdce Ducati dostal. Ve třídě Moto2 zajel nejrychleji Jake Dixon, Filip Salač bude startovat z třinácté příčky. V Moto3 si pak pole position vyjel Ivan Ortola.

Moto3™ - 3. trénink

O postupových místech do druhé kvalifikace rozhodlo posledních sedm minut, kdy jezdci vyjeli podruhé z boxů od svých týmů. Vítězem tréninku se stal Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) s časem 1'48,003 sekundy. Druhý Jaume Masia (Leopard Racing) na něj ztratil 0,297 vteřiny, třetí místo pak obsadil Stefano Nepa (Angeluss MTA Team). Dobře si vedl také José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo), jenž do druhé kvalifikace postupuje ze čtvrté pozice, spolu s ním se do ní podívají i Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) a Ivan Ortolá (Angeluss MTA Team). Ten zajel ve třetím tréninku až dvanáctý nejlepší čas, v kombinovaných časech ale zůstal na pozici šesté.

Dále si postup vybojovali Filippo Farioli (Red Bull KTM Tech3), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team) a Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse). Zabojovat o druhou kvalifikaci ještě budou muset Xavier Artigas (CFMOTO Racing PrüstelGP) s týmovým kolegou Joelem Kelsem či David Salvador (CIP Green Power).