GP Itálie - Tři Italové v první řadě závodu v Mugellu. Pole position si vyjel Fabio Di Giannantonio

Především odpoledne bylo počasí v italském Mugellu nevyzpytatelné. Neustálé přeháňky zamotaly hlavy především jezdcům MotoGP, kteří nevěděli, zda nasadit pneumatiky do mokra, či do sucha. Kvalifikaci nakonec ovládl Fabio Di Giannantonio, který si v královské kubatuře dojel pro svou první pole position. Vedle něj se na startu postaví Marco Bezzecchi a Luca Marini. V Moto3 bude startovat z prvního místa Deniz Öncü, v Moto2 pak Aron Canet. Filipu Salačovi bude patřit 23. pozice.

Moto3 - 3. volný trénink

Po pátečním velmi nepříjemném pádu, kdy spadl pod kola Jaumeho Masii, skončil víkend pro Ayumu Sasakiho (Sterilgarda Husqvarna Max), který si zlomil pravou a levou klíční kost a utrpěl otřes mozku. Nevedlo se mu přitom vůbec špatně. Po druhém tréninku se pohyboval na průběžném čtvrtém místě. V první polovině sobotního tréninku se příliš rychlé časy nezajížděly. Nejrychlejší byl Dennis Foggia (Leopard Racing) s 01'57,699 sekundami, byl tedy zhruba o sedm desetin vteřiny pomalejší než včera, kdy se mu povedlo tréninky ovládnout.

Rychlým časům patřila až poslední desetiminutovka. Pozici nejlepšího jezdce si udržel Dennis Foggia, který objel trať v Muggelu za 1'56,793 sekundy. O 0,217 vteřiny byl pomalejší Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo), pro třetí místo si pak přijel Andrea Migno (Rivacold Snipers Team). Na nejrychlejšího přitom ztrácel 0,326 sekundy. Následovaný byl Sergiem Garciou (Valresa GASGAS Aspar Team), Diogem Moreirou (MT Helmets – MSI). Do půlvteřinové ztráty se pak vlezl ještě šestý Izan Guevara (Valresa GASGAS Aspar Team).

Spolu se zmíněnými závodníky se do druhé kvalifikace podívají rovněž Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse), John McPhee (Sterilgarda Husqvarna Max), Tatsuki Suzuki (Leopard Racing), Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech3), Scott Odgen (VisionTrack Racing Team), Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), Carlos Tatay (CFMOTO Racing PrüstelGP) a Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo).

GP Itálie, Moto3 – 3. volný trénink