GP Indonésie – Pole position vybojoval Quartararo

Sobotní program MS silničních motocyklů byl na novém okruhu Mandalika na ostrově Lombok v Indonésii pořádně nabitý. Třetí tréninky jeli jezdci na mokrém povrchu, kvalifikace už na suché dráze. Pole position na startu nedělního závodu Moto3 vybojoval Carlos Tatay (CF Moto), Jake Dixon (Kalex) startuje první do závodu Moto2 a Fabio Quartararo (Yamaha) je vítězem kvalifikační bitvy MotoGP. Český závodník Filip Salač (Kalex) odstartuje v závodu Moto2 třiadvacátý z osmé řady. Dnem závodu Velké ceny Indonésie je neděle.

Moto3 – 3.volný trénink

Ráno na okruhu Mandalika pršelo a dráha byla plná vody. Mimo dráhu byly vidět dokonce laguny plné vody a v jedné z nich skončil motocykl italského závodníka Elia Bartoliniho (QJMotor Avintia Racing Team), který havaroval v páté zatáčce. Po první polovině tréninku vedl Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3) časem 1'49,067 sekundy, druhý Scott Ogden (VisionTrack Racing Team) byl é 0,327 sekundy pomalejší, třetí Alberto Sura (Rivacold Snipers Team) ztrácel čtyři desetiny. První pětici uzavírala dvojice Sergio Garcia (Santander Consumer Bank GASGAS Aspar Team) a Xavier Artigas (CFMoto Racing PrüstelGP). Těsně před polovinou spadl v první zatáčce Kaito Toba (CIP Green Power), jemuž v tu chvíli patřil desátý čas.

Trénink vyhrál Andrea Migno (Rivacold Snipers Team) časem 1'47,872 sekundy. V jedné sekundě jsou jen další tři jezdci, druhý Alberto Sura, třetí Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) a čtvrtý Carlos Tatay. Pátý Mario Aji (Honda Team Asia) ztrácí 1,087 sekundy. V kombinaci časů tří tréninků je Top14 pro přímý postup na základě výsledku druhého volného tréninku, který byl v třídě Moto3 zatím tím nejrychlejším. Z první pozici postupuje Andrea Migno, následuje Carlos Tatay, Dennis Foggia, Ayumu Sasaki, Izan Guevara, Deniz Öncü, Riccardo Rossi, Jaume Masia, Scott Ogden, Ivan Ortola, Elia Bartolini, Diogo Moreira, Adrian Fernandez a Matteo Bertelle.

GP Indonésie, Moto3 – 3.volný trénink