GP Indonésie – Pole position vybojoval Quartararo

MotoGP – 3.volný trénink

Jezdci královské kubatury nastupovali do třetího tréninku s obutím do mokrých podmínek, těsně před první polovinou tréninku už měli čtyři obuty hladké pneumatiky a zajížděli nejrychlejší časy. První byl Jack Miller (Ducati Lenovo Team) s kolem za 1'37,860 sekundy. Druhý Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) ztrácel dvě sekundy a třetí Johann Zarco (Pramac Racing) byl o tři sekundy pomalejší. První tři měli hladké pneu, měkkou směs vpředu i vzadu. Čtvrtý Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) jel na pneu do mokra a jeho čas byl o 3,6 sekundy pomalejší. První pětici uzavíral Pol Espargaró (Repsol Honda Team).

Trénink na postupně osychajícím povrchu okruhu Mandalika vyhrál Marc Márquez, který v předposledním měřeném kole nastavil 1'34,067 sekundy. Na druhé pozici je Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), třetí Marco Bezzecchi. Časy mimo kvalifikační minimum 105% mají tři jezdci Fabio Quartararo, Aleix Espargaró a Enea Bastianini. Márquezovi vítězství ve třetím tréninku nestačilo k tomu, aby získal přímý postup do Q2, takže bude muset do první kvalifikace a účast v Q2 vybojovat tam. Postupující Top10 je na základě výsledku FP2, takže Fabio Quartararo, Franco Morbidelli, Johann Zarco, Jorge Martin, Enea Bastianini, Jack Miller, Aleix Espargaró, Brad Binder, Miguel Oliveira a Alex Rins.