GP Francie – Páteční tréninky ovlivnil déšť

MotoGP – 2.volný trénink

Od začátku druhého tréninku intenzivně pršelo a dráha okruhu Bugatti byla plná vody. Plány vyzkoušet nastavení pro suchou trať vzaly za své a jezdci tak museli znovu vyjet na pneumatikách do mokrých podmínek. V polovině tréninku byl na první pozici s časem 1'42,950 sekundy Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich). Druhý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel na Brita 1,132 sekundy, třetí Andrea Dovizioso (Ducati Team) byl o 1,138 sekundy pomalejší. Čtvrtý čas měl Maverick Viñales (Movistar Yamaha MotoGP), pátý Jorge Lorenzo (Ducati Team). Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) byl s kolem 1'47,127 sekundy osmnáctý. Cal Crutchlow (LCR Honda), Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) a Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing) zatím nezajeli měřené kolo. Hned v úvodu spadl Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), ale KTM se mu nepodařilo nastartovat.

Druhý trénink vyhrál časem 1'41,673 sekundy Andrea Dovizioso (Ducati Team). Tovární jezdec Ducati byl o 0,043 sekundy rychlejší než tovární jezdec Hondy Marc Márquez (Repsol Honda Team). Třetí je Danilo Petrucci (Octo Pramac Yakhnich), jemuž dlouho patřila první pozice, na kterou ztratil 0,233 sekundy. Scott Redding je čtvrtý, Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) pátý. Vítěz prvního tréninku Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) zajel sedmý čas. Karel Abraham je s časem 1'47,127 sekundy dvaadvacátý.