GP České republiky – Pole position získal v novém rekordu Márquez

Druhý den na Masarykově okruhu byl ve znamení posledních tréninků a především kvalifikací, které rozhodly o pozicích na startu závodů tří tříd. První místo na startu třídy Moto3 získal vedoucí jezdec průběžného hodnocení Brad Binder. Český závodník Jakub Kornfeil zajel na desáté místo, jezdec na divokou kartu Karel Hanika odstartuje třináctý. V královské kubatuře padl kvalifikační rekord zásluhou Marca Márqueze, který zajel skutečně neuvěřitelné kolo. Druhý odstartuje Jorge Lorenzo, třetí Andrea Iannone. V kategorii šestistovek si pro první místo na startu zajel v novém rekordu Johann Zarco. Australan Anthony West, který jede s týmem Montáže Brož Racing na divokou kartu, odstartuje devětadvacátý. Těžkou nehodu měl v kvalifikaci Thomas Lüthi. Švýcar je dle posledních zpráv mimo nebezpečí, ale vrtulníkem zamířil do nemocnice v Brně na CT vyšetření.

Moto3 – 3.volný trénink

V desáté minutě třetího tréninku byl s časem 2'08,569 nejrychlejší Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46). Druhý byl Brad Binder (Red Bull KTM Ajo), třetí Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3), čtvrtý Fabio Di Giannantonio (Gresini Racing Moto3) a pátý Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), jemuž na prvního scházelo půl sekundy. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) byl prozatím s časem 2'10,412 sekundy dvacátý šestý, Karel Hanika (Freundenberg Racing Team) figuroval na dvacáté deváté pozici s maximem na 2'10,803 sekundy.

Po úvodních dvaceti minutách zůstával nejrychlejším jezdcem třetího tréninku Nicolo Bulega. Beze změny byla komplet první pětka, protože druhý čas patřil Bradu Binderovi, třetí byl Enea Bastianini, čtvrtý Fabio Di Giannantonio a pátý Jorge Navarro. Změna nastala u dvojice českých závodníků a to v jejich posunu pořadím směrem nahoru. Jakub Kornfeil zajel ve svém osmém měřeném kole 2'09,646 sekundy a byl devátý v pořadí. Karel Hanika zrychlil na 2'09,854 sekundy, což znamenalo posun na patnáctou příčku.

Ve třicáté minutě byl první Enea Bastianini, který v osmém měřeném kole nastavil čas 2'08,470 sekundy. Desetinu ztrácel Nicolo Bulega, třetí Francesco Bagnaia (ASPAR Mahindra Team Moto3) byl o 0,260 sekundy pomalejší. Jihoafričan Brad Binder figuroval na čtvrté pozici, pátý byl Jorge Martin (ASPAR Mahindra Team Moto3). Jakub Kornfeil byl deset minut před koncem šestnáctý, Karel Hanika dvacátý.

V pětatřicáté minutě zajel Brad Binder čas 2'07,713 sekundy a druhému v pořadí Enea Bastianinimu nadělil přes sedm desetin, třetí Nicolo Bulega byl dokonce poslední v jedné sekundě. Jihoafričan zajel neuvěřitelné kolo, které bylo už hodně blízko kvalifikačnímu rekordu (2'07,622). Jakub Kornfeil se mezi tím posunul do těsné blízkosti první desítky a v posledních pěti minutách měl rozjeté rychlá kola.

Třetí trénink vyhrál časem 2'07,713 sekundy Jihoafrický závodník Brad Binder. Na druhou pozici se posunul Jorge Martin, který byl o šest desetin pomalejší. Třetí Hiroki Ono (Honda Asia Team) ztratil sedm desetin. Do jedné sekundy zajeli Enea Bastianini, Andrea Migno (SKY Racing Team VR46), Nicolo Bulega, Francesco Bagnaia a osmý Fabio Quartararo (Leopard Racing). Karel Hanika v závěru zrychlil na 2'08,927 sekundy a je čtrnáctý. Patnáctý v pořadí je Jakub Kornfeil s maximem na 2!08,978 sekundy.

GP České republiky, Moto3 – 3.volný trénink