GP Austrálie – V pátek byl na Phillip Islandu nejrychlejší Brad Binder

Moto2™ - 2.trénink

Pětadvacet minut před koncem trénink zavlály podél trati červené vlajky, jelikož se v její těsné blízkosti objevily místní husy. Jezdci postupně zajížděli do boxů, husy přešly přes dráhu a zamířily někam mimo závodní trať okruhu Phillip Island. V tu chvíli měl nejrychlejší kolo 1’33,079 sekundy Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp). Necelé čtyři desetiny ztrácel druhý Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), třetí Aron Canet (Pons Wegow Los40) byl o 0,453 sekundy pomalejší. Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) a Marcos Ramirez (OnlyFans American Racing) uzavřeli Top5. Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl s kolem za 1’35,078 sekundy šestadvacátý. Pád v desáté zatáčce měl za sebou Darryn Binder (Liqui Moly Husqvarna Intact GP), jemuž se povedlo dostat motorku zpět na trať, jelikož se nejednalo o pád ve vysoké rychlosti a nebyla zvlášť poškozená.

Trénink vyhrál časem 1’32,548 sekundy Fermín Aldeguer, jemuž se prozatím na Phillip Islandu daří a je nejrychlejším jezdcem pátečních jízd třídy Moto2™. Na druhé pozici je Aron Canet, který měl v závěru pád ve čtvrté zatáčce. Třetí je Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team), čtvrtý čas má na kontě Pedro Acosta, který rovněž v závěru tréninku havaroval ve čtvrté zatáčce australského okruhu. Top5 uzavřel Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team), jemuž na prvního chybělo 0,632 sekundy. Filip Salač zajel třiadvacátý čas 1’34,427 sekundy. „Byl to těžký den,“ uvedl Salač v pátek odpoledne. „Pád v první jízdě mi zabránil dokončit potřebný počet kol s měkkou pneumatikou. Ve druhém tréninku jsem se snažil, ale nestačilo to. Ztrácíme přilnavost zadní části a budeme na tom muset zapracovat.“