GP Austrálie – V pátek byl na Phillip Islandu nejrychlejší Brad Binder

MotoGP™ - 1.volný trénink

Druhou polovinu tréninku zahájil na špici časomíry Jorge Martin (Prima Pramac Racing), jehož maximum na kolo mělo hodnotu 1’29,882 sekundy. Čtyři desetiny ztrácel druhý Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing), třetí Johann Zarco (Prima Pramac Racing) byl o 0,429 sekundy pomalejší. Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) a Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) měli stejný čas 1’30,434 sekundy. V šesti desetinách na prvního byl šestý Maverick Viňales (Aprilia Racing) a sedmý Enea Bastianini (Ducati Lenovo Team). Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) měl na kontě osmý čas 1’30,602 sekundy a na svého rivala v boji o titul mistra světa ztrácel 0,72é sekundy. Jezdcem, který v první části tréninku skončil na zemi byl Marc Márquez (Repsol Honda Team), který ve svém nejrychlejším kole spadl v desáté zatáčce. Španěl motorku zvedl a po obslužné komunikaci ji chtěl dostat do boxů. Španěl byl po první polovině tréninku devátý. Top10 uzavíral Pol Espargaró (GASGAS Factory Racing Tech3).

Závěr prvního tréninku jednoznačně patřil Jorge Martinovi, který se sérií rychlých kol propracoval až k maximu 1’29,039 sekundy. Čas španělského závodníka byl o sedm desetin rychlejší než maximum druhého Augusta Fernandeze (GASGAS Factory Racing Tech3) a třetího Mavericka Viňlese. Jen tito dva stačili zajet do sekundy na prvního. Čtvrtý Brad Binder už ztrácí přes jednu sekundu, pátý v tréninku skončil Johann Zarco. V šesté zatáčce spadl Alex Rins (LCR Honda Castrol) a technické problémy s přední brzdou řešil Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), který byl v tréninku s kolem za 1’30,518 sekundy jedenáctý.