GP Austrálie - Sobotní program ovlivnil na Phillip Islandu vítr. Kvalifikace MotoGP přesunuta

MotoGP – 3.volný trénink

Francouz Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) dorazil do boxů o holích, ale přišel, což bylo to hlavní. Ráno byl za lékaři, kteří jezdce Yamahy prohlédli, tedy především jeho levý kotník, a dali mu zelenou pro pokračování v přípravách na závod Velké ceny Austrálie.

Sílu větru podcenili mechanici Jacka Millera (Pramac Racing), jímž na boxové zídce ulétla informační tabule a ta spadla doprostřed cílové rovinky. Štěstí, že nikoho netrefila nebo na ni nikdo nenajel. Aby se tak nestalo trénink okamžitě zastavily červené vlajky. Jezdci zajížděli do boxů a právě už na přivaděči k boxové uličce spadl Joan Mir (Team Suzuki ECSTAR). Španěl motorku dotlačil k boxové uličce, kde už na něho čekal mechanik.

Po deseti minutách se k silnému větru přidaly dešťové kapky, což znamenalo, že nikdo z jezdců královské kubatury už nemá šanci zajet rychleji než v pátek odpoledne. Měřené kolo měli na kontě jen tři závodníci. První byl s časem 1'35,628 sekundy Johann Zarco (LCR Honda IDEMITSU), druhý Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing), třetí Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT) ztrácel sedm desetin. Dvacet minut před koncem vyrazil na dráhu Mika Kallio (), který se hned vrátil do boxů. Dalším odvážným na trati byl Joan Mir (Team Suzuki Ecstar), ale také on hned zajel do boxů, takže měřené kolo neměl.

Jen na chvíli vyjel na trať Maverick Viňales (Monster Energy Yamaha MotoGP ), který byl s časem 1'31,338 sekundy nejrychlejší a Marca Márqueze (Repsol Honda Team) překonal rozdílem 0,239 sekundy. Třetí Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) už ztrácí 1,6 sekundy. Johann Zarco byl čtvrtý, Jack Miller pátý v ořadí. Karel Abraham zajel jedenáctý čas.