GP Austrálie – sobota na Phillip Islandu

Moto3 – kvalifikace

V polovině kvalifikace byl s časem 1'36,387 sekundy na provizorní pole position Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0). Na druhém místě figuroval Romano Fenati (SKY Racing Team VR46) a třetí byl Efrén Vázquez (SaxoPrint-RTG) jemuž na špici tabulky chyběly necelé čtyři desetiny. Jakub Kornfeil (Team Calvo) byl s časem 1'36,953 sekundy osmý, Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) měl na kontě dvanáctý čas 1'37,158 sekundy. V závěru první poloviny kvalifikace havaroval Niklas Ajo (Avant Tecno Husqvarna Ajo) a patnáct minut před koncem měl těžký pád brazilský závodník Eric Granado (Calvo Team).

V posledních deseti minutách už jezdci tlačili své motocykly na maximum a hodně se taktizovalo, protože rychlí jezdci jako Romano Fenati nebo Jack Miller byli těmi, za nimiž chtěli ostatní zajet svá kvalifikační maxima, což se jmenovaným jezdcům příliš nelíbilo. Na dráze bylo plno a prostor pro rychlé kolo nebylo snadné najít. To byl především problém domácího závodníka Jacka Millera, který těsně před koncem figuroval třináctý a časem 1'36,672 sekundy se stačil posunout na osmou pozici, která mu také bude patřit na startu australské Grand Prix.

Pole position na startu šestnáctého závodu sezony vyhrál novým kvalifikačním rekordem okruhu Phillip Island 1'36,050 sekundy Španěl Alex Márquez, který má velkou šanci si také v Austrálii dojet pro dobrý výsledek v závodu a ještě víc tím podpořit své ambice na zisk titulu mistra světa. Druhý odstartuje do závodu Alex Rins (Estrella Galicia 0,0) a třetí Juanfran Guevara (Mapfre Aspar Moto3). Jakub Kornfeil se do závodu kvalifikoval sedmnáctý, Karel Hanika osmnáctý.