GP Austrálie – sobota na Phillip Islandu

Moto2 – kvalifikace

V polovině kvalifikace šestistovek byl na provizorní pole position Esteve Rabat (Marc VDS Racing) s rekordním časem na kolo 1'32,470 sekundy. Druhý v pořadí Johann Zarco (AirAsia Caterham Moto Racing) ztrácel necelé tři desetiny, třetí Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) byl na tom podobně jak Francouz, protože na Zarca ztrácel jen pět tisícin. Fin Mika Kallio (Marc VDS Racing) byl s časem 1'33,264 sekundy osmý, ale dvacet minut před koncem zajel 1'32,698 sekundy a rázem byl druhý.

Deset minut před koncem kvalifikace zůstával na špici výsledkové tabulky Esteve Rabat, ale druhý Johann Zarco snížil rozdíl na patnáct tisícin, třetí Mika Kallio ztrácel necelé tři desetiny stejně, jako čtvrtý Thomas Lüthi. Maverick Viňales uzavíral první pětici nejrychlejších.

Kvalifikaci na šestnáctou Grand Prix sezony vyhrál Esteve Rabat v novém rekordu 1'32,470 sekundy. Druhý pořadí do závodu odstartuje Johann Zarco, jemuž dnes na první pozici scházelo jen patnáct tisícin. První řadu na startu uzavře třetí Mika Kallio.