GP Austrálie – Na Phillip Islandu byl v pátek nejrychlejší Zarco

Moto2 – 2.volný trénink

Po patnácti minutách vedl časomíru Alonso Lopez (CAG Speed Up) s kolem 1'34,530 sekundy. Španěl už také věděl, že v samotném závodu bude muset absolvovat jedno dlouhé kolo, penalizaci za nebezpečnou jízdu v prvním tréninku Velké ceny Austrálie. Druhý Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team) ztrácel 0,030 sekundy, třetí Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team) byl o necelé dvě desetiny pomalejší. Ai Ogura (Idemitsu Honda Team Asia) a Fermin Aldeguer (CAG Speed Up) uzavírali Top5. Filip Salač (Gresini Racing Moto2) byl s kolem za 1'35,687 sekundy dvanáctý, ale stále mezi jezdci s přímým postupem do Q2.

Ve druhé zatáčce spadl Keminth Kubo (Yamaha VR46 Master Camp Team), když vyjel mimo trať a na trávě mu jeho stroj podklouzl. Technické problémy řešil Albert Arenas (GASGAS Aspar Team), který nakonec při jednom z výjezdů zůstal na boxové uličce a motorku předal mechanikům, kteří mu přiběhli na pomoc. V osmé zatáčce doslova rozbil svoji motorku Alessandro Zaccone (Gresini Racing Moto2), jemuž se ale naštěstí nic nestalo. Dnes je to Italův už druhý pád a jeho mechanici budou mít plné ruce práce. V první zatáčce rozebral svoji motorku Keminth Kubo, který ve druhém tréninku havaroval podruhé a již definitivně trénink ukončil. V samotném závěru tréninku havaroval Thajec Somkiat Chantra (Idemitsu Honda Team Asia), který v první zatáčce najel na hrbol (podobně jako ostatní co tam spadli) a už byl dole. Jeho motorka rychle rotovala až se dostala do stavu vraku.

Trénink vyhrál Jake Dixon časem 1'33,767 sekundy. Druhý Fermín Aldeguer byl o 0,382 sekundy pomalejší, třetí Alonso Lopez ztratil 0,461 sekundy. Joe Roberts (Italtrans Racing) a Sam Lowes uzavírají Top5. Filip Salač byl s časem 1'34,643 sekundy osmý a na prvního Dixona mu scházelo 0,876 sekundy. V kombinaci časů je český závodník osmý a je prozatím jezdcem s přímým postupem do Q2.

GP Austrálie, Moto2 – 2.volný trénink