GP Argentiny – závodní neděle

Den závodu v Argentině odstartovaly zahřívací tréninky všech tří motocyklových kubatur. Dráha okruhu Autódromo Termas de Río Hondo byla suchá, polojasno s teplotami kolem dvaceti stupňů. Závod nejnižší kubatury vyhrál Romano Fenati, třídu šestistovek ovládl Esteve Rabat a třetí vítězství v řadě si v MotoGP připsal Marc Márquez.

GP Argentiny – závodní neděle

Kapitoly článku

MotoGP – Závod

Do pětadvaceti kol závodu Velké ceny Argentiny startoval z první řady Marc Márquez (Repsol Honda Team), Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) a Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). V druhém sledu startovala trojice v podobě jezdce kategorie OPEN Aleixe Espargara (NGN Mobile Forard Racing), Andrea Dovizioso (Ducati Team) a Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) z tovární stáje Yamahy. Český motocyklový závodník Karel Abraham (Cardion AB Motoracing) startoval z patnácté pozice v páté řadě společně s třináctým Scottem Reddingem (GO&FUN Honda Gresini) a čtrnáctým Colinem Edwardsem (NGM Mobile Forward Racing).

Po startu šel do vedení Jorge Lorenzo, ale za ním to byla neuvěřitelná bitva, kde byl Valentino Rossi, Marc Márquez, Andrea Iannone (Pramac Racing) a Andrea Dovizioso (Ducati Team). V prvním kole spadl Álvaro Bautista (GO&FUN Honda Gresini) a Danilo Petrucci (Ioda Racing Project) plus o něco později také Aleix Espargaró. Karel Abraham byl ve třetím kole na jedenáctém místě. Strhující úvod závodu z něhož těžil Jorge Lorenzo a snažil se svým soupeřům ujet.

Po pěti úvodních kolech zůstával na vedoucí pozici Jorge Lorenzo, ale za ním už mílovými kroky uháněl Marc Márquez. Na třetí pozici jel Andrea Iannone, čtvrtý Stefan Bradl (LCR Honda MotoGP), pátý Dani Pedrosa a šestý Valentino Rossi, který se propadl po kontaktu s Bradlem. Karel Abraham bojoval s jezdci na motocyklech RCV1000 Nicky Haydenem (Drive M7 Aspar) a Scottem Reddingem (GO&FUN Honda Gresini).
V polovině závodu jel stále na vedoucí pozici Jorge Lorenzo, ale na zadním kole už měl Marca Márqueze, který hledal ideální místo a čas k předjetí. Na třetí pozici pokračoval s odstupem tří sekund Dani Pedrosa a čtvrtý už figuroval Valentino Rossi, který předjel Andrea Iannoneho a Stefana Bradla. Na Pedrosu Italovi scházely necelé dvě sekundy. Nejlepším jezdcem OPEN byl jedenáctý Nicky Hayden. Karel Abraham v závodu pokračoval na třináctém místě.

Pět kol před koncem závodu už vedl Marc Márquez, který Jorge Lorenza předjel v šestnáctém kole a stačil si vytvořit náskok téměř dvou sekund. Na třetí pozici jel Dani Pedrosa, který začal stahovat ztrátu na Lorenza. Valentino Rossi jel čtvrtý, ale na Pedrosu ztrácel téměř tři sekundy, takže daleko od možnosti zabojovat o stupně vítězů. Karel Abraham jel ve skupině, kde se bojovalo o desáté místo a top jezdce OPEN, společně s Nicky Haydenem, Yonny Hernandezem (Pramac Racing) a Hiroshim Aoyamou (Drive M7 Aspar).
Závod královské kubatury vyhrál Marc Márquez. Na druhém místě projel cílem Dani Pedrosa, takže double pro Hondu a body za třetí místo si z Argentiny odveze Jorge Lorenzo. Nejlepším jezdcem kategorie OPEN je desátý Hiroshi Aoyama. Čech Karel Abraham projel cílem třináctý.

GP Argentiny, MotoGP – Závod
polojasno, 24°C, dráha suchá, 21°C, vlhkost: 60%

1 - Marc MARQUEZ - SPA - Repsol Honda Team - Honda - 41'39.821
2 - Dani PEDROSA - SPA - Repsol Honda Team - Honda - +1.837
3 - Jorge LORENZO - SPA - Movistar Yamaha MotoGP - Yamaha - +3.201
4 - Valentino ROSSI - ITA - Movistar Yamaha MotoGP - Yamaha - +4.898
5 - Stefan BRADL - GER - LCR Honda MotoGP - Honda - +15.029
6 - Andrea IANNONE - ITA - Pramac Racing - Ducati - +19.447
7 - Bradley SMITH - GBR - Monster Yamaha Tech 3 - Yamaha - +24.192
8 - Pol ESPARGARO - SPA - Monster Yamaha Tech 3 - Yamaha - +29.118
9 - Andrea DOVIZIOSO - ITA - Ducati Team - Ducati - +33.673
10 - Hiroshi AOYAMA - JPN - Drive M7 Aspar - Honda - +43.279
11 - Nicky HAYDEN - USA - Drive M7 Aspar - Honda - +43.352
12 - Yonny HERNANDEZ - COL - Energy T.I. Pramac Racing - Ducati - +44.819
13 - Karel ABRAHAM - CZE - Cardion AB Motoracing - Honda - +45.178
14 - Scott REDDING - GBR - GO&FUN Honda Gresini - Honda - +48.656
15 - Aleix ESPARGARO - SPA - NGM Forward Racing - Forward Yamaha - +52.250
16 - Hector BARBERA - SPA - Avintia Racing - Avintia - +53.505
17 - Michele PIRRO - ITA - Ducati Team - Ducati - +53.669
18 - Michael LAVERTY - GBR - Paul Bird Motorsport - PBM - +56.570
19 - Mike DI MEGLIO - FRA - Avintia Racing - Avintia - +1'03.140
20 - Colin EDWARDS - USA - NGM Forward Racing - Forward Yamaha - +1'05.760
21 - Broc PARKES - AUS - Paul Bird Motorsport - PBM - +1'16.722

Závod nedokončil/ neklasifikován:
Alvaro BAUTISTA - SPA - GO&FUN Honda Gresini - Honda - 0kol
Danilo PETRUCCI - ITA - IodaRacing Project - ART - 0kol

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist