GP Argentiny – Miller překvapil a QP vyhrál, Abraham třináctý

Moto3 – Kvalifikace

Většina jezdců vyjela na dráhu s pneumatikami do mokrých podmínek, ale po zajetí kola směřovali okamžitě zpátky do boxů, kde mechanici jejich stroje přezuli na hladké obutí. Dráha nebyla úplně suchá, ale ta možnost jet na hladkých gumách a zajet tak vysoko dřív než třeba začne pršet, to bylo v úvodní části kvalifikace klíčové. Po deseti minutách vedl Tony Arbolino (Marinelli Snipers Team) s časem 1'56,617 sekundy, Jakub Kornfeil (Redox Prüstel GP) byl čtvrtý s kolem za 1'58,268 sekundy a těsně před polovinou druhý s maximem na 1'55,516 sekundy.

Po dvaceti minutách patřila provizorní pole position Marcu Bezzecchimu (Redox Prüstel GP) s maximem na 1'54,088 sekundy. Druhý byl domácí závodník Gabriel Rodrigo (RBA BOE Skull Rider), třetí Adam Norrodin (Petronas Sprinta Racing), čtvrtý Enea Bastianini (Leopard Racing) a pátý Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), který na první pozici ztrácel tři desetiny. Jakub Kornfeil zajel do boxů a klesl pořadím na třináctou příčku. Havaroval Andrea Migno (Ángel Nieto Team Moto3), který vyjel mimo trať, ale na asfaltu se otočil a jak najížděl na trať motorka ho v první zatáčce vykopla ze sedla. Oba to na první pohled přestáli bez ztráty desítky.

Ve třicáté minutě začalo pršet což bylo ideální pro jezdce na předních pozicích, už méně ideální to bylo například pro Jakuba Kornfeila, který se vrátil na trať, chvíli tam uvázl v silnějším provozu a když traťoví komisaři signalizovali změnu podmínek, český závodník byl osmnáctý. Provizorní pole position držel časem 1'53,782 sekundy Tony Arbolino. Na druhé pozici figuroval Marco Bezzecchi, třetí byl Gabriel Rodrigo.

Ze zisku své první pole position na startu má radost mladý Ital Tony Arbolino, jehož čas 1'53,782 sekundy už v posledních deseti minutách nikdo nepřekonal. Druhý je Marco Bezzecchi a třetí Gabriel Rodrigo, který je prvním Argentince startujícím v domácí GP z první řady od roku 1999. Tehdy startoval z první řady Sebastian Porto (250ccm). Osmnáctý Jakub Kornfeil závěrečný výjezd už v žádný postup pořadím nevyužil, začalo pršet a to byl konec jinak velmi dobře rozjeté kvalifikaci.