GP Argentiny – kvalifikační sobota

Sobotní dopoledne bylo ve znamení závěrečných tréninků a poslední možnosti připravit motocykly na důležité odpolední kvalifikace, které rozhodnou o postavení na startovním roštu jednotlivých kubatur. Z pole position odstartuje v třídě Moto3 Jack Miller, v šestistovkách Esteve Rabat a v královské MotoGP Marc Márquez.

Moto3 – 3.volný trénink

Sobotní počasí je o poznání lepší než v pátek, protože je slunečno a teploty se ráno pohybovaly kolem dvaceti stupňů. Čím víc jízd, tím asfalt získává lepší přilnavost a to se dnes dopoledne projevilo na časech, protože svá tréninková maxima si jezdci ve většině případů nastavili právě až v posledním třetím tréninku.

V polovině třetích tréninkových jízd vedl tabulku časů s kolem za 1'50,625 sekundy Alexis Masbou (Ngetta-Rivacold). Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) byl jedenáctý, Jakub Kornfeil (Team Calvo) čtyřiadvacátý.

Sedm minut před koncem tréninku vedl tabulku časů Jack Miller (Red Bull KTM Ajo) s časem 1'50,020 sekundy. Na druhém místě byl Romano Fenati (SKY Team by VR46), třetí Alexis Masbou. Karel Hanika zůstával na jedenácté pozici, Jakub Kornfeil se posunul ze sedmadvacáté pozice na devatenáctou časem 1'52,124 sekundy.

Poslední trénink vyhrál časem 1'50,020 sekundy Jack Miller. Druhý Efrén Vázquez ztratil na Australana 0,097 sekundy, třetí Alex Márquez byl o 0,454 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil se v posledních pěti minutách probojoval časem 1'50,701 sekundy na devátou pozici. Karel Hanika v poslední pětiminutovce spadl ve druhé zatáčce okruhu a v závěru tréninku mu patřila osmnáctá pozice s časem 1'51,232 sekundy.