Ducati představila techniku na Piazza del Campo

V historickém centru toskánského města Siena najdeme slavnou Piazza del Campo, jenž patří mezi největší evropská středověká náměstí. Je proslulé po celém světě pro svou architektonickou krásu a dokonalost. Přesně toto místo bylo ve středu centrem představení italského výrobce Ducati, který s továrním týmem a týmem Octo Pramac Racing nejen ukázal své technické klenoty, ale zároveň tím všechny pozvali do Mugella na víkendovou Velkou cenu Itálie.

Ducati představila techniku na Piazza del Campo

Koňské dostihy Palio di Siena mají v Itálii jednu z nejstarších tradic s prvním závodem datovaným v roce 1644. Jedná se o závody na neosedlaných koních s nimiž jejich jezdci oběhnout třikrát hlavní náměstí, ale po povrchu s kostek, které jsou posypány jen pískem. Jedná se o poměrně dost nebezpečné závody, které se ale těší velké oblibě místních obyvatel.

Ve středu dopoledne vyjely na náměstí také “Koně“, ale v trošku jiné podobě a to závodních prototypů Ducati Desmosedici. Jezdci Andrea Dovizioso, Andrea Iannone, Danilo Petrucci a Yonny Hernandéz nejdřív představili své motocykly před Sienskou katedrálou a pak zajeli dvě kola po náměstí Piazza del Campo. Jak jezdci, tak všichni přítomní byli ukázkou a atmosférou naprosto unešeni.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist