Druhý den byl v Jerezu nejrychlejší Dovizioso

Druhý den privátních zkoušek týmů královské kubatury MS silničních motocyklů na jihošpanělském okruhu v Jerezu zvládl nejrychlejším časem Andrea Dovizioso. Jezdci MotoGP testovali společně s jezdci seriálu WorldSBK a na dráze byli také zástupci britského šampionátu BSB.

S časem 1'37,663 sekundy byl nejrychlejším jezdcem druhého dne Andrea Dovizioso (Ducati Team) , jemuž se v průběhu dne podařilo najet 37 kol. Italův týmový kolega Jorge Lorenzo (Ducati Team) zajel rovných 50 okruhů s třetím maximem dne 1'37,921 sekundy. Oba testovali s Desmosedici letošní specifikace, protože modely GP18 budou připravené pro testy v Sepangu 2018.

Na druhé pozici figuroval ve čtvrtek Cal Crutchlow (LCR Honda CASTROL), který má nejrychlejší čas na hodnotě 1'37,818 sekundy. Britský závodník teď testuje pro HRC a během dne měl k dispozici modely RC213V 2017 a 2018. Jeho nový týmový kolega Takaaki Nakagami (LCR Honda Idemitsu) zajel dvanáctý čas 1'38,992 sekundy a tentokrát byl z nováčků druhý nejrychlejší, protože jedenáctý Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) zajel o 0,069 sekundy rychleji.

Ve středu první Andrea Iannone (Team Suzuki ECSTAR) test druhý den uzavřel s čtvrtým časem 1'38,067 sekundy. Jezdec Suzuki s týmem pracoval na motorových specifikacích s cílem určit motorovou jednotku pro nadcházející sezonu. Na dráze byl rovněž druhý jezdec týmu Alex Rins (Team Suzuki ECSTAR), který měl motorku už pro sebe celý den, protože ve středu s nimi testoval také zkušební jezdec Suzuki Sylvain Guintoli. Španěl Rins test uzavřel šestým časem 1'38,360 sekundy.

Španěl Pol Espargaró (Red Bull KTM Factory Racing) uzavřel s časem 1'38,314 sekundy první pětku a na prvního Doviziosa ztratil 0,651 sekundy. Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing) byl s kolem 1'38,900 sekundy desátý. Nejrychlejším jezdcem netovární Ducati byl sedmý Tito Rabat (Reale Avintia Racing). Ital Danilo Petrucci (Octo Pramac Racing) a jeho nový týmový parťák Jack Miller (Octo Pramac Racing) obsadili ve výsledkové listině osmou a devátou pozici v pořadí.

S Aprilii testovala jejich nová posila Scott Redding (Aprilia Racing Team Gresini), jemuž se podařilo najet 48 kol s třináctým maximem dne na 1'39,295 sekundy. Na dráze byl také zkušební jezdec výrobce z Noale Eugene Laverty, který byl s časem 1'39,485 sekundy čtrnáctý.

Testoval také jezdec Moto2 Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který měl k dispozici Hondu RC213V a s týmem připravovali základní nastavení pro Thomase Lüthiho. Švýcar kvůli zranění nemůže testovat, takže mu motorku připravují na první testy roku 2018, které startují koncem ledna v Sepangu. Alex Márquez měl v boxech svého bratra Marca, který mu dával cenné rady.