Donnington Park - První trénink

Pro Kubu Smrže začal první tréninkový den britské Grand Prix v Donington Parku ve skutečností až odpolední měřenou kvalifikací, ve které obsadil až 20. místo.

Donnington Park - První trénink
První den britské Grand Prix v Donington Parku nezačal pro Kubu Smrže znova šťastně, když v ranním tréninku odjezdil jenom sedm kol. Navíc havaroval a pak již nepokračoval. Český jezdec tak měl rozhodně co dohánět v první měřené kvalifikace odpoledne, která se i přes hrozbu deště konala na suché trati.
Jakub Smrž:
„Ve volném tréninku jsem měl problémy s tím, že se mi zatahovala přední brzda. Dvakrát jsem kvůli tomu musel zajet do boxů, ale nepodařilo se nám závadu odstranit. Těsně předtím než jsem chtěl zajet do boxů potřetí, tak se mi z výjezdu z jedničkové zatáčky přizvedlo přední kolo. Přibrzďující brzda ho tak zablokovala a jakmile se opět dostalo na zem, tak jsem přes něj upadl. Kromě toho, že jsem neobjel moc kol, tak jsem si taky trošku sedřel kůži na malíčku, což mi vadilo při kvalifikaci. Odpoledne jsem tak vlastně začínal od začátku a hledal správnou stopu, musel jsem si zvykat na nový brzdový sytém, kterým jsme nahradili ten vadný z volného tréninku a je úplně odlišný. Na zítra musíme předělat převodovku a nastavení pérování, což jsme bohužel neměli možnost zjistit ve volném tréninku. Doufám, že vydrží minimálně takové počasí jako dnes, protože dokážu ještě hodně zrychlit.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist