Abraham začal na Sachsenringu skvěle

Český motocyklový závodník Karel Abraham obsadil celkově desáté místo v součtu časů z obou měřených tréninků, kterými byla na okruhu Sachsenring zahájena Velká cena Německa, když v prvním tréninku byl šestý a ve druhém skončil desátý.

Abraham začal na Sachsenringu skvěle
„Sachsenring je zajímavý okruh, který se mi líbí. Nemůžu však říct, že se mi bude líbit i letos, protože od mého vstupu do MotoGP se každý okruh mění a je dle mého pocitu jiný, než býval v dobách, kdy jsem na něm závodil na motocyklech ze slabších kubatur,“ říkal Karel Abraham před odjezdem na okruh Sachsenring.
 
Po úvodních měřených trénincích však mohl být spokojený. V prvním tréninku zajel čas 1:23,416, zatímco ve druhém tréninku byl ještě o 0,064 sekundy rychlejší a zajel čas 1.23,352.
 
„Myslím, že s výsledky tréninků můžeme být v tuto chvíli spokojení,“ konstatoval český motocyklový závodník po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing, kde se mechanici snažili změnit nastavení motocyklu a odstranit tak problém s nedostatečnou přilnavostí pneumatik. 

„S přibývajícím teplem pneumatiky více a více klouzaly,“ přiznal jednadvacetiletý jezdec, jenž na nejrychlejšího jezdce Marca Simoncelliho ztratil 1,127 sekundy. „Zítra uděláme několik změn na nastavení a uvidíme,“ dodal.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.43
Známkováno: 7x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist