Abraham doufá před GP Portugalska v příznivé počasí

Seriál mistrovství světa silničních motocyklů se po měsíční přestávce přesouvá do Estorilu, kde se o nadcházejícím víkendu uskuteční Velká cena Portugalska.

Abraham doufá před GP Portugalska v příznivé počasí
„V Estorilu se mi v minulosti dařilo i nedařilo, takže uvidíme, jak to bude tentokrát,“ říká první český motocyklový závodník v nejprestižnější kategorii MotoGP Karel Abraham.

Okruh v Estorilu, jenž měří 4 182 metrů, se nachází na pobřeží Atlantského oceánu a leží pouhých 30 kilometrů od hlavního města Lisabonu. Kromě střídajících se rychlých a pomalých úseků je typický především velice proměnlivým počasím, které tým Cardion AB Motoracing v čele s Karlem Abrahamem může očekávat i o nadcházejícím víkendu.
„Byl bych raději, kdyby bylo sucho, závodění na mokru je riskantní,“ říká Karel Abraham navzdory tomu, že při Velké ceně Španělska se mu na mokré trati dařilo a propracovával se před své soupeře. Závod nakonec dokončil na sedmém místě, přestože během něj upadl.

Ani před třetím závodem v nejprestižnější kategorii MotoGP si však český motocyklový závodník nestanovuje žádné určité cíle: „Stále se učím a zvykám si na nový motocykl. Až po samotném závodě můžeme zhodnotit, zda jsme spokojení nebo ne,“ dodává Karel Abraham.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist