Abraham během testu upadl, přesto dokázal zrychlit

Velká cena Portugalska dnes pokračovala testováním patnácti jezdců z mistrovství světa silničních motocyklů, mezi kterými nechyběl ani český motocyklový závodník Karel Abraham, jenž během testu upadl a přivodil si lehké zranění nohy.

Abraham během testu upadl, přesto dokázal zrychlit
Český jezdec Karel Abraham dnes odjel 85 kol a dosáhl maxima v hodnotě 1:38,087, kterým si zajistil dvanácté místo. Na nejrychlejšího jezdce Marca Simoncelliho ztratil 1,876 sekundy.

„S výsledkem testu jsem spokojený, jelikož jsem postupně zrychloval, ale mrzí mě, že jsem upadl,“ řekl Karel Abraham, jenž se společně s mechaniky týmu Cardion AB Motoracing zaměřil především na nastavení motocyklu Ducati Desmosedici GP11: "„Velké problémy nám dělala nedostatečná přilnavost zadní pneumatiky.“ 

Právě nedostatečná přilnavost zadní pneumatiky zapříčinila pád, při kterém si český motocyklový závodník poranil nohu: „Noha mě bolí, ale věřím, že to bude v pořádku. Stále však postrádám cit v prstech, což je nepříjemné,“ pokračoval Karel Abraham a připomněl tak pád, při němž si během závodu poškodil nervy v prstech levé ruky.

I přes toto zranění ovšem byl o 0,699 rychlejší než v kvalifikaci, a tak mohl z Estorilu odjíždět spokojený: "Doufám, že jsme konečně našli to správné nastavení,“ dodal.

Možnost vyzkoušet nové nastavení bude mít Karel Abraham už za dva týdny, kdy se na okruhu v Le Mans uskuteční Velká cena Francie.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.50
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist