Novopečený otec dojel v Rijece třetí

Třetím místem se blýsknul ve druhém závodě mistrovství Evropy supersportů, který se jel v Chorvatsku, kralický motocyklový závodník Radimil Rous. Ten letos společně s Michalem Fillou hájí barvy znojemského Klub racing teamu. Na svou Yamahu R6 usedl po pauze, kterou si pořádně užil. První červnový den se totiž stal čerstvým otcem syna Filipa.

Novopečený otec dojel v Rijece třetí
Měsíční absence ale nebyla na výkonu Radka Rouse vůbec znát. „Měl jsem z toho obavy, protože jsem vypustil jeden závod mistrovství republiky a měsíc jsem na tom neseděl, ale už po prvním tréninku jsem cítil, že je všechno tak, jak má být,“ říká devětadvacetiletý závodník, který si v kvalifikaci vyjel druhé místo.
„Start do závodu jsem celkem zvládl. I když jsem se propadl na čtvrté místo byl jsem pořád v kontaktu s těmi nejlepšími. Jenomže v první zatáčce jsem dostal razítko od jednoho ze soupeřů a na první trojici jsem ztratil zhruba dvě sekundy.“ Ty se Radku Rousovi podařilo během sedmi kol smazat. „V té stíhací jízdě se mi podařilo zajet dokonce rekord okruhu. Z konečného třetího místa jsem nakonec spokojen. Pomýšlel jsem sice ještě výš, ale udělal jsem drobnou chybičku a za třetí místo jsem nakonec rád,“ říká kralický rodák, který si na okruhu v Rijece zlepšil vlastní čas o celou sekundu.
Po narození syna Filipa se chce Radek Rous hodně věnovat rodině. „Samozřejmě si to chci užívat, protože to je první prcek, ale už příští víkend nás čeká závod mistrovství republiky v Brně a hned další víkend se v Mostě jede závod mistrovství Evropy,“ jmenuje závody, na jejich start se oba jezdci znojemského Klub racing teamu postaví.
Vrcholem sezóny by mohl být pro Radomila Rouse závod mistrovství světa supersportů na brněnském Masarykově okruhu. „Divokou kartu už máme potvrzenou, ale to, jestli pojedeme nebo ne ještě nevíme. Musíme zvážit, jestli na to naše motocykly já máme. Rozhodně bychom chtěli být konkurenceschopní,“ dodává jezdec.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist