Německý Schleiz a další body pro Michala Fillu

O uplynulém víkendu se tým Šrámek Racing Promotion s jezdcem Michalem Filou zúčastnil 6. závodu Mistrovství Evropy na německém okruhu Schleiz.

Německý Schleiz a další body pro Michala Fillu
V prvním volném tréninku, jsme se potýkali s technickými problémy a Michal objel pouhá dvě kola. V první kvalifikaci se podařilo ve velké konkurenci více jak čtyřiceti jezdců obsadit solidní devátou pozici.
Tým se před druhou kvalifikací snažil o co nejlepší naladění stroje, avšak celá snaha byla zmařena odpoledním vytrvalým deštěm, který Michalovi neumožnil další zlepšení. Nedělní ráno bylo dosti mlhavé, později se přidal i déšť a tak ani ve warm-upu nebylo možné vyzkoušet jiný typ nastavení motocyklu. Celý program byl díky špatnému počasí dokonce posunut.
V závodě jsme museli zvolit nevyzkoušené a to se v průběhu prvních kol bohužel ukázalo jako nesprávné. Michal bojoval ve skupince jedoucí o páté až jedenácté místo. Oproti konkurentům však ztrácel na rovinkách a v průběhu závodu se mírně propadl. V závěru závodu vypsaného na 21 kol bojoval se Švédem Linforsem a Italy Zappou a Menghim. V napínavém finiši obsadil konečnou desátou pozici a získal tak dalších šest cenných bodů do celkové klasifikace. V průběžném pořadí ME se nachází na sedmé pozici s 41 body.
Názor jezdce: „Bohužel nám chyběl první suchý trénink a protože pak pršelo, neměli jsme dost informací a set up na závod nebyl nejlepší. Konkurence je veliká a jsou to výborné závody, ale je potřeba zapracovat na motorce.“
Příští týden tým startuje na Grand Prix České republiky v Brně. Cílem bude kvalifikace do závodu a nějaké ty nasbírané zkušenosti.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist