V Montmeló testuje Leopard Racing s Kentem a Oliveirou

Přípravu na nadcházející sezonu už po kategorii MotoGP také rozjíždí týmy nižších kubatur světového šampionátu. Privátní dvoudenní test absolvuje od pondělí v Barceloně tým Leopard Racing s jezdci kategorie Moto2 Danny Kentem a Miguelem Oliveirou. Cílem testu je adaptace jezdců na stroje střední kubatury a příprava na další dvoudenní test, který je na programu ve čtvrtek ve Valencii.

V Montmeló testuje Leopard Racing s Kentem a Oliveirou

Kategorie Moto2 není pro Leopard Racing nová, protože tým pod hlavičkou Kiefer Racing dokonce vyhrál v roce 2011 titul mistra světa s německým závodníkem Stefanem Bradlem. Přesto to letos bude pro tým s lehkou příchutí neznáma, protože po určité přestávce vstupují zpátky mezi šestistovky a to s jezdeckou dvojicí v podobě mistra světa Moto3 Danny Kenta a vicemistra světa Miguela Oliveiry.

Oba jezdci od pondělí testují na dráze okruhu Montmeló stroje Kalex 2016 a postupně si hledají cestu k těžšímu a výkonnějšímu stroji než byl jejich čtvrtlitrový prototyp Moto3. Britský závodník Kent už zkušenost z Moto2 má, protože v této kategorii v barvách Tech 3 závodil, ale sezona 2013 tehdy nebyla pro Brita příliš úspěšná a tak následoval návrat zpět, což se nakonec ukázalo jako správné rozhodnutí.

Britský závodník Danny Kent k pondělnímu testu krátce uvedl: „Je skvělé být znovu s týmem Leopard Racing a vrátit se zpátky do sedla! Po dlouhé zimní přestávce to chtělo pár kol než jsem se dostal zpátky do rytmu, ale stačilo to, abychom už nyní začali intenzivně pracovat v našem testovacím programu.“

Větší koncentrace týmů Moto2 a Moto3 se očekává ještě tento týden ve Valencii, kde začíná dvoudenní test ve čtvrtek 11.února 2016. Tam už bude přítomen také český závodník třídy Moto3 Jakub Kornfeil.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist