Test Moto2 Jerez – den první

Úterý je prvním dnem třídenní testovací mise, jenž tento týden jezdci a týmy nižších kubatur mistrovství světa absolvují na okruhu Jerez de la Frontera. Dopoledne ale nebylo nejlepší, protože dráha byla po dešti mokrá a sluníčko ji postupně vysušovalo. Většina jezdců tak do dvanácté čekala v boxech.

Program na úterý, 18.února 2014:

10:00-13:40 - test Moto2/ Moto3
13:50-14:50 - test Moto3
15:00-16:00 - test Moto2
16:10-18:00 - test Moto2/ Moto3

Kvůli nepříznivým podmínkám na dráze, dopoledne testovalo jen pět jezdců. V noci z pondělí na úterý totiž v Jerezu silně pršelo a dráha byla mokrá. Postupně ale osychala, takže většina závodníků raději čekala v boxech na ten správný okamžik. Ten přišel něco před třináctou hodinou a ke konci první společné části vyjela na dráhu většina závodníků. Nejrychlejší kola ale jezdci nastavovali až v úplném závěru úterního testu, tedy v jeho třetí části.
Nejrychlejší kolo prvního dne nastavil Esteve Rabat (Marc VDS Racing), když ve třetí společné části zajel 1´42,747 sekundy. Druhým nejrychlejším je Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2), který byl o 0,242 sekundy pomalejší. Oba jmenovaní byli také jediní, kteří překročili hranici minuty a třiačtyřiceti sekund. Třetí Mika Kallio (Marc VDS Racing) ztrácí na svého nového týmového kolegu 0,573 sekundy. Posledním jezdcem v jedné sekundě je sedmý Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP) s časem 1´43,634 sekundy.

Tým NGM Forward Racing dnes nasadil nové motocykly Forward KLX. Nejrychlejším jezdcem v sedle tohoto stroje byl devátý Simone Corsi s časem 1´43,748 sekundy. Mattia Pasini ztrácí 1,6 sekundy na nejrychlejší čas dne a ve výsledkové listině mu s časem 1´44,348 sekundy patří šestnáctá příčka.

Druhý den testu třídy Moto2 pokračuje v Jerezu ve středu 19.února od 10 do 18 hodin.

5 - Maverick VIÑALES - SPA - Pons HP 40 - KALEX - 1:43.544 - +0.797
6 - Takaaki NAKAGAMI - JPN - Idemitsu Honda Team Asia - KALEX - 1:43.570 - +0.823
7 - Sandro CORTESE - GER - Dynavolt Intact GP - KALEX - 1:43.634 - +0.887
8 - Julian SIMON - SPA - Italtrans Racing Team - KALEX - 1:43.695 - +0.948
9 - Simone CORSI - ITA - NGM Forward Racing - FORWARD KLX - 1:43.748 - +1.001
10 - Luis SALOM - SPA - Pons HP 40 - KALEX - 1:43.793 - +1.046
11 - Alex DE ANGELIS - RSM - Tasca Racing Moto2 - SUTER - 1:43.841 - +1.094
12 - Anthony WEST - AUS - QMMF Racing Team - SPEED UP - 1:44.178 - +1.431
13 - Xavier SIMEON - BEL - Federal Oil Gresini Moto2 - SUTER - 1:44.226 - +1.479
14 - Johann ZARCO - FRA - Caterham Moto Racing - CATERHAM SUTER - 1:44.283 - +1.536
15 - Dominique AEGERTER - SWI - Technomag CarXpert - SUTER - 1:44.338 - +1.591
16 - Mattia PASINI - ITA - NGM Forward Racing - FORWARD KLX - 1:44.348 - +1.601
17 - Nico TEROL - SPA - Mapfre Aspar Team Moto2 - SUTER - 1:44.394 - +1.647
18 - Axel PONS - SPA - Argiñano & Gines Racing - KALEX - 1:44.412 - +1.665
19 - Alex MARIÑELARENA - SPA - Tech 3 - TECH 3 - 1:44.499 - +1.752
20 - Louis ROSSI - FRA - SAG Team - KALEX - 1:44.518 - +1.771
21 - Hafizh SYAHRIN - MAL - Petronas Raceline Malaysia - KALEX - 1:44.553 - +1.806
22 - Randy KRUMMENACHER - SWI - Iodaracing Project - SUTER - 1:44.596 - +1.849
23 - Jonas FOLGER - GER - Argiñano & Gines Racing - KALEX - 1:44.601 - +1.854
24 - Franco MORBIDELLI - ITA - Italtrans Racing Team - KALEX - 1:44.617 - +1.870
25 - Lorenzo BALDASSARRI - ITA - Gresini Moto2 - SUTER - 1:44.912 - +2.165
26 - Josh HERRIN - USA - Caterham Moto Racing - CATERHAM SUTER - 1:44.951 - +2.204
27 - Marcel SCHROTTER - GER - Tech 3 - TECH 3 - 1:45.112 - +2.365
28 - Roman RAMOS - SPA - QMMF Racing Team - SPEED UP - 1:45.209 - +2.462
29 - Azlan SHAH - MAL - Idemitsu Honda Team Asia - KALEX - 1:45.298 - +2.551
30 - Jordi TORRES - SPA - Mapfre Aspar Team Moto2 - SUTER - 1:45.743 - +2.996
31 - Thitipong WAROKORN - THA - APH PTT THE PIZZA SAG - KALEX - 1:46.027 - +3.280
32 - Tetsuta NAGASHIMA - JPN - Teluru Team JiR Webike - TSR - 1:46.378 - +3.631
33 - Robin MULHAUSER - SWI - Technomag CarXpert - SUTER - 1:46.770 - +4.023

--- 18:00 hodin ---

Poslední dvouhodinovou část úterního testu zvládl nejrychlejším časem 1´42,747 sekundy Esteve Rabat (Marc VDS Racing), který byl o téměř tři desetiny lepší než druhý jezdec v pořadí Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s časem 1´42,989 sekundy. Oba jezdci byli v závěru testu také jediní, kteří překonali hranici minuty a třiačtyřiceti sekund. Třetí nejrychlejší je Mika Kallio (Marc VDS Racing) s časem 1´43,320 sekundy.

Znovu velmi dobře zajeli nováčci, když Maverick Viňales (Tuenti HP 40) zvládl kolo okruhu v Jerezu čtvrtým časem 1´43,544 sekundy a Sam Lowes (Speed Up) byl pátý, jen dvě setiny za Maverickem Viňalesem. V první desítce je ještě s devátým časem Luis Salom (Tuenti HP 40).

Test Moto2 – Jerez, Španělsko (18:00)

--- 16:00 hodin ---

V samostatném hodinovém testu třídy Moto2 zajel nejrychleji Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2). Švýcarovo nejrychlejší kolo je za 1´43,131 sekundy, což je o necelé tři desetiny rychlejší čas než jaký zajel druhý v pořadí Esteve Rabat (Marc VDS Racing). Na třetí pozici se časem 1´43,449 sekundy posunul velmi dobře jedoucí Sam Lowes (Speed Up).
Na dráze Jerezu už také testuje dvojice týmu NGM Forward Racing Simone Corsi a Mattia Pasini. Oba mají k dispozici nové motocykly Forward KLX a ve čtyři odpoledne jim ve výsledkové tabulce patřila v pořadí šestá a dvanáctá pozice.

Test Moto2 – Jerez, Španělsko (16:00)

--- 13:40 hodin ---

První společný test jeli jezdci motocyklů třídy Moto2 s jezdci kubatury Moto3. Ještě ve 12:45 zůstávala většina jezdců v boxech a měřené kolo zajelo jen pět závodníků. Když společná první část testu ve 13:40 hodin skončila, bylo už na dráze osmadvacet závodníků. Nejvíc kol má nyní na svém kontě Johann Zarco (Caterham Moto Racing), který jich do této chvíle zvládl čtyřiatřicet s třetím nejrychlejším časem 1´44,460 sekundy.

Nejrychlejším jezdcem první části je Esteve Rabat (Marc VDS Racing) s časem na kolo 1´44,206 sekundy. Jen desetinu ztrácí na španělského závodníka Kalexu Švýcar Thomas Lüthi (Interwetten Paddock Moto2) s časem 1´44,311 sekundy.

Test Moto2 – Jerez, Španělsko (13:40)