Jedenáctý podnik AMA Pro na Floridě

AMA Pro Vance & Hines XR1200 Series

Pro provizorní pole position si v sobotu dojel Tyler O'Hara (Bartel's Harley-Davidson), když kolo okruhu Homestead-Miami Speedway zvládl za 1´38,629 sekundy. Michael Barnes (KLR Group/Spykes H-D) byl druhý před Travisem Wymanem (Harv's H-D) a Michaelem Corbinem (Rossiter`s Harley-Davidson). Kyle Wyman (KLR Group), který bojuje o titul, v průběhu tréninku havaroval.

Nehoda Wymanovi celkem zkomplikovala závodní víkend a šampionát vůbec, protože pokud po závodu v New Jersey ztrácel na vedoucí příčku dva body, teď už mu jich chybí osmadvacet. Na Floridě kvůli otřesu ze sobotní nehody vůbec nezasáhl do boje o důležité mistrovské body a tím pádem se před něho v průběžném hodnocení dostala trojice jeho soupeřů. Závod vyhrál Michael Barnes, druhý byl Tyler O'Hara a třetí Trawis Wyman. Pro jezdce na motocyklech Harley-Davidson teď bude rozhodující závěrečný dvanáctý podnik.