Výborný závodní víkend pro Michala Práška

Michalova letošní sezona začala výbornými výkony v Brně, na Adrii a pokračovala o uplynulém víkendu také v Maďarsku. Přitom Pannoniaring nepatří k Michalovým oblíbeným závodním destinacím. Páteční tréninky probíhaly v poklidném duchu, nicméně časy nebyly podle Michalových představ.

Výborný závodní víkend pro Michala Práška

„Pannonia společně s Rijekou jsou pro mě nejméně oblíbené okruhy v šampionátu Alpe Adria. K víkendu tedy přistupuji tak, že můžu spíše překvapit, i když samozřejmě chci podat co nejlepší výkon a porvat se o nejlepší možný výsledek. Na tomto okruhu čekám velmi silného Michala Šemberu a Marka Szkopka,“ popsal svoje pocity před víkendem závodník týmu Roháč&Fejta Motoracing Michal Prášek.

Sobotní program začal volným tréninkem v němž Michal zlepšil čas na 1'58 sekundy. Pro kvalifikaci se rozhodl pro jinou směs zadní pneumatiky a odzkoušel její vhodnost pro odpolední závod. Čas 1'57,036 sekundy znamenal pátou startovní pozici. Pole position si vyjel polský závodník Marek Szkopek následovaný Michalem Šemberou, Bartkem Wiczynskim a Marcinem Walkowiakem.

Start sobotního závodu byl naplánován na půl páté a provázelo ho velmi teplé a slunečné počasí. Po startu se vedení ujal Walkowiak, druhý je Šembera, třetí Szkopek a na čtvrtém místě už Michal. Naopak Polák Wiczynski tempo vedoucí skupiny nezachytil. Celá skupina jela velmi vyrovnaný závod a vše rozhodla až druhá zatáčka posledního kola. V ní kolidoval Szkopek s Walkowiakem a oba opustili trať. Ve stejné zatáčce se Michal probojoval přes Michala Šemberu a vedení si pohlídal až pod šachovnici.

„V kvalifikaci jsem na závěr jako někteří soupeři nezvolil kvalifikační gumu, ale zkoušel jsem si takovou gumu, jako jsem jel později v závodě. Byla to určitě s odstupem času správná volba, přestože jsem startoval až jako pátý. Závod byl nesmírně vyrovnaný a jeho průběh připomínal pověstný klid před bouří. Ta skutečně přišla ve druhé zatáčce posledního kola, do které oba polští závodníci vlítli stylem “radši tuhej nežli druhej“. Následovala havárie Walkowiaka a výlet Szkopka mimo trať. Já zatáčku odbrzdil o malinko dříve a soustředil se na útok na výjezdu, kde jsem se dostal před Michala Šemberu. Také mezi námi však došlo k lehkému kontaktu. Po zbytek kola už jsem si pozici pohlídal,“ hodnotil sobotní závod jezdec z Vysočiny, který si připsal třetí vítězství v Alpe Adrii v řadě.

Neděle začínala druhou kvalifikací. V noci a nad ránem zapršelo a ráno nebyly podmínky ještě úplně ideální. Michal se rozhodl kvalifikaci vypustit. Odpolední závod se jel opět za velmi teplého počasí. Michalovi se start vydařil a ve třetí zatáčce, kde zrovna útočil na Szkopka, Polák své snažení přehnal a závod opustil ve vysoké rychlosti ukázkovým highsiderem. Vedl Walkowiak, druhý Šembera, třetí už byl Michal. V pátém kole se do vedení dostal Michal Šembera, později předjel Walkowiaka i Michal. I přes veškerou snahu se mu svého jmenovce nepodařilo stáhnout a nedělní závod tak dokončil jako druhý.

„Ranní kvaldu jsem vynechal, protože by stejně vylepšení času nepřinesla a pouze by se zničilo o sadu gum více. Po startu závodu vedl Walkowiak před Michalem Šemberou a já byl s mírným odstupem za nimi. Netrvalo dlouho a Michal se probojoval na první místo a já věděl, že musím co nejdříve před Walkowiaka. Předjetí mi trvalo o kolo déle a pak už nebyla šance výborně jedoucího Michala Šemberu dojet. Celý závod jel velmi rychle a hlavně bez chyb. Už se těším na další vzájemné souboje, přestože následuje nepříliš oblíbená Rijeka,“ shrnul své maďarské účinkování Michal Prášek.

Chtěl bych moc poděkovat všem kteří mě v závodění podporují, zejména Pavlovi Roháčovi, firmě Bazzaz, Smalt, APFREIGHT, Kili, Bonmoto, Autosklo Lassy, ISM, Město Havlíčkův Brod, PSI, Sebimoto, By Graphic Studio, Renocar, Propagon, PPtuning, FAUR servis auto, týmu Roháč and Fejta, mému tátovi, Honzovi Antonimu, Radimovi Hánovi a fanouškům.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist