Na Hungaroringu také o body ve třídě 125SP

Počas uplynulého víkendu sa konal prvý závod UEM AA 2006 na Maďarskom Hungaroringu. O majstrovské body do tohto šampionátu sa bojovalo v 6 triedach, medzi ktoré patrí aj 125SP.

UEM Alpe-Adria Championship, Hungaroring 28-30.4.2006
V Piatok poobede sa jazdila prvá kvalifikácia. Konkurencia sa zišla skutočne kvalitná. Talian Altomonte mal jednu z najrýchlejších moto z talianskeho šampionátu. Jeho krajan Galbusera mal tiež výborne naladený motocykel. Český šampión Radek Lamich sa predstavil na novej RS 125 2006 a taktiež Tomáš Svitok zo Slovenska bol veľmi rýchly. Náš pretekár Michal Puškár štartoval na minuloročnom motocykli, nakoľko nový model 2006 meškal. Dosiahnuté kvalifikačné časy boli veľmi rýchle, na úrovni minuloročných rekordov z konca sezóny.
V Sobotu na pravé poludnie sa začal druhý kvalifikačný tréning, ktorý v dosiahnutých časoch prekonal všetky očakávania a vytvoril nový pole position rekord pre túto triedu. Počas tréningu bola trať plná jazdcov a bolo veľmi ťažké zajazdiť rýchle kolo, najme keď na nášho jazdca Michala neustále dával pozor Altomonte. Keď vychádzal na trať, Giovanni za ním. Zašiel do boxov, Alto za ním. Keď si chcel spraviť miesto a zaostal za Altom, Giovanni ho počkal. Keď išiel dopredu a nasadil tempo, hneď sa za neho zavesil. Keď sa Michalovi ku koncu tréningu podarilo sa ho striasť, v poslednom kole sa snažil zajazdiť najrýchlejšie kolo, do ktorého sa mu ale 3 zákruty pred cieľom dostal pomalší jazdec a kvalifikačný čas bol preč. Škoda lebo to bolo kolo v ktorom podľa informácii zo stopiek, ktoré merali v inom úseku trate bol čas okolo 2:10.
V nedeľnom rannom Warm-upe bolo poradie: 1.Puškár 2.Galbusera 3.Altomonte
V závode po štarte sa na čele vytvorila trojica jazdcov Altomonte, Puškár, Galbusera ktorú sledoval výborne rozbehnutý Svitok a na piatej pozícii bol potom Radek Lamich. Tempo na čele sa postupne zvyšovalo. Tomáš Svitok po zadretí motora v treťom kole havaroval. Na čele sa neustále menili pozície. V 6 kole vedúca trojka dobehla prvého jazdca o kolo, ktorý pri mávaní modrou vlajkou pustil vtedy aktuálne prvého Alta, ale potom sa tvrdo natlačil do ideálnej stopy čím vznikla vážna kolízna situácia. Giovanni získal náskok, ktorý ale Michal s Fabiom v priebehu kola zlikvidovali.Za chvíľu ale dobehli ďalších ohľaduplných a o predpisoch poučených jazdcov maďarskej série Dunlop Trophy, ktorým modrá vlajka asi veľa nehovorila. V predposlednom kole sa Michal dostal na druhé miesto. Súboj vrcholil, neboli nezvyčajne výjazdy až za obrubníky na umelú trávu. Michal útočil na Altomonteho, keď natrafil pri nájazde do retardéra na ďalšieho jazdca o kolo spať, pre ktorého asi taktiež bola modrá vlajka neznámy pojem. Tento Puškára prudko zbrzdil, čo využil Fabio, ktorý sa dostal pred Michala a po súboji v posledných zákrutách takto aj dojazdili do cieľa. Po závode bol podaný protest proti ohrozovaniu jazdcov pomalými jazdcami, ten bol ale zamietnutý s tým, že výsledky to už nezmení.. Po ceremónii na stupni víťazov boli Michal a Fabio Galbusera pozvaní na zasadanie jury. Traťový maršali udajne hlásili, že pri záverečných súbojoch do seba narážali kapotami a kopali sa. Každý z jazdcov ale vyhlásil že mu nevznikla podstatná škoda a nevie o nejakom nefér správaní počas posledných kôl. Nakoniec si museli pred jury podať ruky. Podľa nášho názoru ale Jury sa mala zaoberať dôležitejšími vecami a to bolo hlavne nerešpektovanie modrých vlajok.