Intermoto v Brně

Tým Intermoto Czech Klaffi se představil na brněnském okruhu, kde si v rámci Alpe Adria Cupu vyzkoušel okruh před blížícím se podnikem mistrovství světa supersport.

Intermoto v Brně
Na Masarykově okruhu v Brně se konal závod Alpe Adria Cupu, kterého se zúčastnil i královéhradecký tým Intermoto Czech Klaffi. Přítomní diváci si mohli všimnout na motocyklech v barvě naší státní trikolóry hned dvou jezdeckých změn. Ve třídě Supersport doplnil pro tento závod Williama de Angelise český jezdec Tomáš Mikšovský, který v týmu zastává pozici rezervního pilota. Ve třídě Superstock 600 se poté představil mladý Patrik Vostárek, který až doposud startoval ze tým Intermoto Czech Klaffi v evropském supersportovém šampionátu. Patrik si tímto závodem testoval stroj, se kterým se zúčastní společně s Honzou Prudíkem blížícího se závodu Mistrovství Evropy Superstock 600.
Páteční a sobotní kvalifikační klání dalo do všech závodů předzvěst velké podívané. William de Angelis si v kvalifikaci zajistil pole position ve třídě Supersport, když druhého Itala Andrea di Voru porazil o bezmála dvě sekundy. Tomáš Mikšovský si zajistil také start z první řady, kde mu po kvalifikaci patřilo třetí místo.
Samotný závod, který se jel pod slunečními paprsky a především za velkého vedra, byl jasnou záležitostí san-marinského Williama de Angelise, který si během úvodních kol vytvořil dostatečný náskok před svými pronásledovateli a poté až na cílovou čáru kontroloval vítězství. Naopak Tomáš Mikšovský svedl velkolepý souboj s krajanem Václavem Bittmanem a později i s Italem Andrea di Vorou. Krásný souboj rozhodla až poslední zatáčka, kde došlo v zápalu boje ke kontaktu mezi Bittmanem a Mikšovským. Jezdec Intermota se při tomto kontaktu dostal až na samý okraj dráhy, čímž ztratil druhou pozici, na které dlouho jezdil. Do cíle poté přijel na místě čtvrtém. V hodnocení českého šampionátu skončil Tomáš Mikšovský druhý za vítězným Václavem Bittmanem, na kterého ovšem ztratil pouze neuvěřitelných 0,085 sekundy.
Ve třídě Superstock 600 nastoupil Patrik Vostárek ke své premiéře především s cílem seznámit se s motocyklem této kategorie. Během kvalifikačních bojů si benjamínek týmu Intermoto Czech Klaffi vyjel čtrnáctou pozici. Bohužel samotný závod pro naší naději nedopadl nejlépe. Již ve třetím kole Patrik chyboval a havaroval. I přes tuto havárii však český jezdec ukázal svůj potenciál pro evropský závod superstocků, když během závodu dosáhl na čas 2:12,466. Honza Prudík do závodu nastupoval se svým motocyklem Kawasaki ZX-6R, se kterým se kvalifikoval 25. časem. V samotném závodě nakonec mladý jezdec z Brna obsadil 27. pozici.
Následujícím programem pro tým Intermoto Czech Klaffi bude závod mistrovství světa třídy supersport, který se koná již tento víkend na Masarykově okruhu v Brně. Tým se v Brně představí již ve svém plném složení, což znamená, že vedle Williama de Angelise bude startovat i Mathieu Lagrive, který bude usilovat o zisk dalších světových bodů. Tradičním doplňkem evropské části WSBK bude i závod evropského šampionátu Superstock 600, kde Intermoto Czech Klaffi spoléhá na novice v tomto seriálu Patrika Vostárka.
Výsledky závodu AA Cup Supersport – Brno:
1.- William de Angelis (RSM-Honda) 10 kol
2.- Andrea di Vora (ITA-Honda) +9,075
3.- Václav Bittman (CZE-Honda) +9,622
4.- Tomáš Mikšovský (CZE-Honda) +9,707
5.- Josef Mayrhofer (AUT-Yamaha) +17,142
Výsledky závodu AA Cup Superstock 600 – Brno:
1.- Wolfgang Kerbl (AUT-Yamaha) 10 kol
2.- Andrzej Chmielewski (POL-Yamaha) +1,381
3.- Ondřej Ježek (CZE-Kawasaki) +1,478
4.- Tamás Juhasz (HUN-Yamaha) +1,643
5.- Marcin Kaldovski (POL.Yamaha) +3,744
27.- Jan Prudík (CZE-Kawasaki) +59,800
------------------------
Patrik Vostárek (CZE-Honda) nedokončil závod

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist