Daniel Brož může slavit druhou příčku v MČR

Tým Montáže Brož Racing se v závěru minulého týdne představil na dvou závodních okruzích. Testoval v Mostě a samozřejmě nemohl chybět na finále v prostředí slovenského Slovakia Ringu, kde jezdec Daniel Brož nastoupil k poslednímu závodu letošního šampionátu Alpe Adria.

Daniel Brož může slavit druhou příčku v MČR
Montáže Brož Racing Team na slovenském okruhu Slovakia Ring nastoupil do posledního závodu letošní sezony Alpe Adria šampionátu. Na dráze byl tentokrát pouze Daniel Brož, který s motocyklem Kawasaki Ninja ZX-6R zasáhl do dvou závodů kategorie Superstock 600.

V prvním závodě, do kterého Dan startoval ze 14. pozice, se mu podařilo postoupit těsně za elitní desítku, když cílem závodu projel na 11. pozici z celkového počtu třiceti startujících jezdců. Druhý závod byl na programu v neděli a předcházel mu druhý kvalifikační trénink, ve kterém si východočeský jezdec zlepšil svůj nejlepší čas na tomto okruhu na hodnotu 2:14,612. V tomto závěrečném závodě sezony vybojoval jezdec Montáže Brož Racing Teamu pozici v elitní top ten, kde mu v cíli patřilo právě to desáté místo.

Pro Daniela Brože tak skončila letošní závodní sezona, ve které startoval v závodech Alpe Adria šampionátu a Mistrovství České republiky. Přestože Dan ze sedmi víkendů alpsko-jadranského šampionátu startoval pouze ve třech, podařilo se mu proniknout na konečné 12. místo v celkové klasifikaci kategorie Superstock 600, ve které se v letošní sezoně představilo celkem 44 závodníků.
V českém mistrovství stejné kategorie patří jezdci Montáže Brož Racing Teamu pozice Vicemistra ČR, když nestačil pouze na obhájce titulu Jiřího Klejcha. Montáže Brož Racing Team v domácím šampionátu kategorie Superstock 600 drží také třetí pozici, a to zásluhou Tomáše Vavrouše. V kategorii Supersport do několika závodů aktivně zasáhl manažer a majitel týmu Jiří Brož, který nakonec obsadil celkovou sedmou pozici.

Daniel Brož poslední závodní víkend sezony Alpe Adrie komentoval slovy: „Tento víkend byl opravdu náročný, počínaje čtvrtkem. Měl jsem totiž připravenou sladkou pomstu pro Jirku Látra za Poznaň a 96% vodku v podobě 55% Rakie. Ale Jirko ... bohužel jsem k vám už nedošel ... asi v tom byl metyl nebo co, protože stačil jeden velkej a byl jsem tam. Celý pátek jsem pak jezdil se závažím v podobě dlažební kostky :-)“

„Ale nyní již k samotným závodům. Celý víkend jsme se soustředili na optimální nastavení motorky. Na tomto okruhu je důležité mít dobrou maximální rychlost a hlavně podvozek, pro rychlé zatáčky. Bohužel to druhé se nám nedařilo vyladit. Ve druhé kvalifikaci jsem zajel sice svoje maximu 2:14,6 sekundy, ale pořad jsem cítil že mám na víc. Věřím že při plné podpoře týmu by to bylo výrazně lepší, ale tento víkend jsme pracovali na dvou frontách.“
„Start v prvním závodě se mi povedl. V druhé zatáčce jsem, ale udělal chybu, dva pomalejší jezdci se dostali přede mě a celá hlavní skupina nám poodjela. Od té doby už jsem se nedokázal dostat do správného tempa a soustředil jsem se na předjetí oněch dvou závodníku. V druhém závodě se opakoval stejný scénář s tím rozdílem, že jsem jim předjížděcí manévr ve 4. kole vrátil a vydal se za skupinkou která byla přede mnou. Nastavení podvozku, ale nebylo optimální a tempo už jsem nedokázal zrychlit. Přesto hodnotím oba závody pozitivně, a to vzhledem k tomu, že jsem tu jel na nové motorce letos poprvé, a tedy bez potřebných dat.“

„Závěrem bych chtěl poděkovat sponzorům, týmu a rodině za podporu a trpělivost v této sezoně.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist