Čtvrtý podnik seriálu Alpe Adria v Mostě

Ve dnech 18. až 20.července uspořádali na Autodromu v Mostě čtvrtý díl seriálu závodů silničních motocyklů Alpe Adria, jehož součástí bylo také mistrovství České republiky. Dařilo se především českým závodníkům, kteří slavili první místo v kláních většiny kubatur, jenž se upynulou sobotu a neděli jely na severočeské dráze.

125SP/GP + Moto3 – Závod

V závodech nejnižší kubatury si na okruhu v Mostě velmi dobře vedl Martin Gbelec (Moto FGR). Český závodník je součástí sestavy mladých a talentovaných jezdců letošního Red Bull Rookies Cupu a s přehledem si poradil se soupeři v Alpe Adrii, když druhému v pořadí Dennisi Wiljemu ze Švédska nadělil v prvním závodu jednapadesát sekund. Pro třetí místo si dojel Ital Federico Menozzi na Hondě. V první desítce byli v kategorii Moto3 pátý Patrick Kolář, v kategorii 125GP šestý Oldřich Podlipný a sedmý Jiří Merhaut. Desátý Martin Sedlo byl nejlepším z českých závodníků v kategorii 125SP, Tomáš Mysliveček byl v cíli prvního závodu devatenáctý, čtvrtý v kategorii 125SP.

125SP/GP + Moto3 – závod (1) 10kol
19.července 2014 – Most, Česká republika
125GP AAC + 125SP AAC_Race 1.pdf

Ve druhém závodu získal plný počet bodů znovu Martin Gbelec. Na druhé místo se tentokrát prosadila Romana Tomášková, třetí v pořadí se umístil Dennis Wilje. Na stroji třídy Moto3 byl z českých závodníků pátý Patrik Kolář a v kategorii 125GP sedmý Oldřich Podlipný byl zároveň posledním z jezdců, kteří nedostali kolo. Do desátého místa byl Jiří Merhaut, který projel cílem osmý. Pozice jednotlivých českých závodníků můžete vidět v přiložených výsledkových listinách. Lídrem kategorie 125GP/Moto3 je Ital Nicola Settimo.

125SP/GP + Moto3 – závod (2) 10kol
20.července 2014 – Most, Česká republika
125GP AAC + 125SP AAC_Race 2.pdf

Superstock 600 – Závod

V kategorii Superstock 600 startovala do závodu na čtrnáct kol z první řady trojice – János Chrobak, Adrian Gyutai a Jochen Rotter. Jediným českým zástupcem byl Daniel Brož, jemuž na startu prvního závodu patřila sedmnáctá pozice v šesté řadě. Maďarský závodník János Chrobak výhodu startu z první pozice využil dokonale a závod vyhrál náskokem téměř deseti sekund před Rakušanem Jochenem Rotterem. Třetí projel cílem Polák Daniel Bukowski. Smůlu měl Adrian Gyutai, který závod nedokončil. Český závodních Daniel Brož získal jeden bod za patnácté místo v cíli.

Superstock 600 – závod (1) 14kol
SSt 600 AAC_ IMRC_Race 1.pdf

Ve druhém klání projela cílem stejná trojice závodníků startující z první řady a to přesně ve stejném pořadí, jaké jim patřilo na startovním roštu. Double si tak na konto připsal János Chrobak, první body získal v Mostě Adrian Gyutai a třetí byl tentokrát Rakušan Jochen Rotter. Daniel Brož startoval do druhého závodu patnáctý a v cíli bral dva body za čtrnácté místo. Lídrem kategorie Superstock 600 zůstává po závodu v Mostě Adrian Gyutai, ale Jochen Rotter už na Maďara ztrácí jen tři body.

Superstock 600 – závod (2) 14kol
SSt 600 AAC_ IMRC_Race 2.pdf

Supersport – Závod

V třídě Supersport bylo početnější zastoupení českých závodníků. Do prvního závodu startoval z pole position David Látr na Hondě, druhý jezdec Yamahy Sebastian Zielinski a první řadu uzavíral Igor Kaláb na Triumphu. Tato trojice také udávala tempo, protože v cíli je dělilo jen šest desetin. O vítězství bojovali oba Češi a tím úspěšnějším byl nakonec David Látr. Igor Kaláb ztratil na vítězství jen 0,346 sekundy. Třetí projel cílem Polák Zielinski. Jiří Brož se do závodu kvalifikoval šestý a ve finále bral body za páté místo, když mu na čtvrtého Rakušana Kevina Kreutzera chybělo sedm desetin. V první desítce se z českých jezdců dále umístil na šestém místě Josef Pončík a na sedmém Michal Chalupa. Oba na motocyklech tří ladiček.

Supersport – závod (1) 14kol
Supersport_Race 1.pdf

Ve druhém klání byli Češi rovněž blízko triumfu na domácí půdě, ale rybník jim vypálil polský motocyklový závodník Sebastian Zielinski, který porazil druhého v cíli Davida Látra rozdílem necelých dvou desetin. Body za třetí místo si na konto připsal Igor Kaláb, který za hranicemi většinou vyhrává, doma ale první příčku nezískal. Jiří Brož zopakoval výkon z prvního závodu a cílem projel pátý. Na šestém místě byl Jiří Pončík a osmý Michal Chalupa. Vedoucím jezdcem seriálu Alpe Adria v třídě Supersport český závodník Triumphu Igor Kaláb.

Supersport – závod (2) 14kol
Supersport_Race 2.pdf

Superstock 1000 – Závod

Pole position vyhrál Slovinec Marko Jerman na Kawasaki a do závodu na patnáct kol startoval z první řady společně s českým závodníkem BMW Michalem Fillou a Polákem Markem Szkopkem. Michal Filla je zvyklý vyhrávat, ale první klání na domácí půdě mu nevyšlo tak, aby nad vítězstvím mohl uvažovat, protože byl v cíli třetí s šestnácti sekundami ztráty na vítěze. První v cíli byl Marko Jerman, který z první pozice nezaváhal a závod v Mostě vyhrál. Druhé místo obsadil bulharský závodník Martin Choy na BMW S1000RR. Mimo Michala Filly závodili další čtyři Češi, jimž v cíli patřily pozice na bodech. Michal Prášek byl desátý, Tomáš Kavalír jedenáctý, Tomáš Mysliveček třináctý a Zbyněk Čech čtrnáctý.

Superstock 1000 – závod (1) 15kol
SSt 1000 AAC_IMRC_Race 1.pdf

Ve druhém závodu si spravil chuť Michal Filla, jemuž se podařilo vyhrát závod před domácím publikem, když cílem okruhu v Mostě projel s náskokem 3,283 sekundy před druhým v pořadí Marko Jermanem. Třetí Bulhar Martin Choy už ztrácel necelých osm sekund. Na čtvrté místo zajel ve druhém klání Michal Prášek, Tomáš Kavalír byl dvanáctý. Na průběžném prvním místě zůstává český závodník Michal Filla, ale jen čtyři body za ním už figuruje Slovinec Marko Jerman.

Superstock 1000 – závod (2) 15kol
SSt 1000 AAC_IMRC_Race 2.pdf

Superbike – Závod

Na start prvního závodu superbiků se do první řady kvalifikoval jako první Jan Halbich, pro druhou pozici si dojel Pawel Szkopek a třetí byl Roland Resch. Tato trojice prvnímu klání s přehledem dominovala a rozdělila si body za první tři místa v cíli, kde byl první český jezdec Kawasaki Jan Halbich, druhý Rakušan Roland Resch na BMW S1000RR a třetí Polák Pawel Szkopek na Yamaze R1. V první desítce byl z českých závodníků pátý Michal Šembera, na bodech dvanáctý Tomáš Zajíc a třináctý David Ouředníček. První závod jeli jezdci po přerušení a následném restartu na celkem dvanáct kol.

Superbike – závod (1) 12kol
AA Superbike_Race 1.pdf

Také druhý závod vyhrál český jezdec Kawasaki Jan Halbich a před domácím publikem si vychutnal skvělý pocit zlatého double. Znovu to byla velmi těsná koncovka, protože na druhého v cíli Halbich stačil najet jen tři desetiny. O druhém místě rozhodl až závěrečný finiš na cílové rovince, protože to Pawel Szkopek porazil Rolanda Resche rozdílem sedmaosmdesáti tisícin. Čtvrtý Janez Prosenik už ztrácel dvanáct sekund. Michal Šembera byl tentokrát sedmý, na bodech dojel třináctý Jan Nimmerfoll, čtrnáctý David Ouředníček a patnáctý Tomáš Zajíc. Lídrem seriálu zůstává český Jan Halbich.