Do Brna se vrací nejen freestyle, ale především velká show

Čistá radost jezdců z jízdy, návrat ke kořenům, tedy tam, kde to všechno začalo - to je hlavní motto chystané Frigomont FMX Show 2014. Ta po roční odmlce přivede 17.května zpět na brněnské výstaviště evropský freestylový výkvět na čele s úřadující světovou jedničkou Liborem Podmolem.

Do Brna se vrací nejen freestyle, ale především velká show
Tříhodinový program s revolučními programovými novinkami je nabitý osvědčenými pasážemi i zcela novými soutěžemi, ale především atraktivními adrenalinovými prvky. Po finále pak následuje autogramiáda všech jezdců v paddocku.

Každým rokem se zdají hranice ve sportu vyčerpané, vyšší limity již nedosažitelné a nové věci neřešitelné. Přesto však jde vývoj stále dál a dál. Platí to i pro freestyle sporty, kde rozmanitost show a nadšení diváků jasně ukazuje, že není potřeba stále lámat rekordy či o něco soutěžit, že ještě svou hravostí dokáže bavit jezdce i diváky.

Pořádající agentura Forsage přichází vedle klasiky i s několika novinkami. „Přemýšleli jsme o tom, jak především pobavit diváky, vtáhnout je znovu do hry a přinést ne více stresu jezdcům, ale nové triky, adrenalin, prostor k představení novinek bez obav z výsledků bodových hodnocení,“ poodkryl hlavní záměr pořadatelů za Forsage Jan Juřička. „I proto přicházíme třeba se soubojem národních dvojic a několika dalšími novinkami“.

Mezi klasiku bude jistě patřit „Best run“, klání jednotlivých jezdců o nejlepší FMX jízdu v trvání 90 sekund, novému pohledu se přizpůsobilo hodnocení, kdy vítěze nebude vybírat sbor rozhodčích, ale samotní konkurenti, tedy jezdci při společném veřejném hlasování. Jezdec s nejvyšším počtem hlasů bude poté vyhlášen nejlepším „FMX showmanem“.
Program zpestří následně ojedinělý atraktivní „Quad jumping“ Slovince Aleše Rozmana na čtyřkolce, aby poté znovu změřili síly jezdci v „Super whip show“, v níž má každý z nich tři pokusy předvést právě tu svoji „placku“ obohacenou případně dalšími osobitými prvky.

A jde se do finále, kde nejdříve sami diváci určí vítěze „Best tricku“, měření sil o nejlepší freestyle skoky, aby po efektní „Fire show“ program vyvrcholil vyřazovacím závodem dvojic, tzv. „Freestyle double battle“, v němž se utkají národní dvoučlenné týmy, každý v dvouminutové jízdě. O výsledku dvojice rozhodne náročnost triků, ale i improvizace a celkový efekt jízdy. Dva nejlepší týmy se pak utkají v závěrečném finále.

Program pak zakončí společná exhibice „Jam train“ se skokovými variacemi jezdců ve formaci „freestyle paralelních vláčků“ při využití všech skokových prvků a celé plochy FMX arény včetně grandiózní MAXI sekce umožňující jezdcům předvést dokonce tři vedle sebe situované současné skokové variace!

A závěr? Společná autogramiáda všech jezdců v paddocku bezprostředně po skončení show!

Program startuje 17.května 2014 v 19 hodin, předpokládaný konec akce ve 22 hodin.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist