Yamaha: Jak důležitý je Rossiho technický Input?

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Komentáře
torckx (424) napsal 07.01.2013 v 19:28-6+4

Tak tady si myslím že je Zeelenberg úplně mimo. To na čem Lorenzo jezdí a vyhrává je vlastně pořád v základu Rossiho koncept. A to že Yamaha v 2012 uspěla je způsobeno zejména tím, že Hondu trápily prvního 1/2 roku vibrace a vyšší opotřebování gum. To není tím že by byla Yamaha tak suverenní. Lorenzo opravdu nestačil a to bylo zejména pár posledních závodů, kdy prostě na Pedrosu neměl. Yamaze chybí vývojář a Spies jak ukázal to určitě není.

Marex (2577) napsal 07.01.2013 v 19:12-1+4

Tak jsem z toho jelen. Když Rossíci tvrdili, že Rossi vyvinul M1 k dokonalosti, smáli se jim všichni, že jezdec přece nevyvíjí. Pak skočil na Duc a najednou z něj je "vyvíječ" "vývojka" "vývojář" a podělal vývoj vítězné Ducati. Nechci slovíčkařit,ale v článku je psáno, že Jorge vyvíjel 2 roky Yamahu dobře.
Dá se tomuto vůbec rozumět? Odmítám přijmout jakákoliv "fakta" ohledně tohoto tématu.
Oggi: Budu muset říct Kájovi,aby ti naplácal na holou. Cukroví jsi měla dobré,ale máš nějak moc času, když můžeš přispívat na Motorkářích o posledním závodě loňské sezony, na který jsi nejspíše nekoukala.

Sitic46 (33) napsal 07.01.2013 v 19:07-4+3

To Oqq: Porovnáváš první a poslední závod, ale řekni mi (kromě GP Německa) kde se Rossi zhoršoval? Od desátého místa je podle tebe 2.,5.,6.,7.,9. místo zhoršení? Pokud ano tak to už ti asi není pomoci

vale46rossi (40) napsal 07.01.2013 v 18:55-4+6

to OGG : ale prosim tebe...takhle zjednodušovat, to snad nemyslíš vážně?!? co podmínky posledního závodu a okolnosti atd. to, že to stálo za h.vno víme všichni, nejsem žádnej zaslepenec, ale tenhle argumen už zde někdo v minulosti plácnul a je to prostě pitomost...

Ogg (387) napsal 07.01.2013 v 18:43-14+10

Tak ja nevím, jak to ten pan Burgess myslí s tím vývojem. On zapomněl, jak spolu s Valentínem vyvíjel Ducati?

Fakta jsou dvě a ty jsou jasná:
První letošní závod a Vale byl 10. v cíli se ztrátou víc jak 33 sekund. Ovšem ke cti mu slouží to, že porazil všechna CRT!
Proto byl nazván zároveň jako King of CRT

Poslední závod: Valentíno byl v cíli opět 10. ovšem už nebyl King of CRT !! To byl Pirro! A ztráta? Jedno kolo.

Inu, když porovnám první a poslední závod v podání Valentína tak vidím (pokud si sundáte všichni růžové brýle ), že Valentíno byl na začátku sezony King of CRT ovšem během sezony se zhoršoval až nám sezonu zakočnil daleko za všema prototypama včetně pár CRT jezdců. A samotná ztráta na prvního v cíli zrostla z půl minuty na rovnou celé kolo ztráty!

To jsou prostě fakta, které neobejdete, čísla hovoří jasně.

Bosso (344) napsal 07.01.2013 v 18:37-5+4

To JP: Bayliss, Checa, Biaggi dokázali v tomto věku vyhrávat pouze závody WSBK, nikoliv ale královskou MotoGP (s výjimkou jednoho závodu Troye Baylisse - 2006, to ale nebyl pod tlakem továrního pilota, nýbrž jel jako náhradník a to je úplně něco jiného). V královské kubatuře MotoGP končí piloti svou kariéru daleko dříve a pak odcházejí do psychicky a také fyzicky méně náročných superbiků. Tím nechci říci, že se třeba vyjímečnému Rossimu - kterého si po sportovní stránce váží - nepoštěstí vyhrát v roce 2013 nějaký ten závod, proč ne , ale sportovní věk bohužel nezastavíš Ale čistě statisticky: Nejstarším mistrem světa královské kubatury byl v posledních letech Mick Doohan jako 33-letý, všichni ostatní mistři v posledních sezonách, tedy Rossi (30), Stoner (26), Lorenzo (25), Hayden (25), Criville (29) byli podstatně mladší. Navíc v odbě Doohana nebyla taková konkurence, jako je nyní! Tím ale neříkám, že by se Rossi nemohl stát v superbicích mistrem světa, až tam třeba později přestoupí, to dokázali už i jiní jmenovaní, na které motorka MotoGP už prostě v jejich věku "nezbyla".

josef58 (837) napsal 07.01.2013 v 18:13+2