Yamaha XTZ 750 SuperTenere (1990)

Vlastník MadMartin
Vloženo 4.5.2015
Aktualizováno 11.4.2018

Pohodlný stroj s kompaktním motorem a příznivými jízdními vlastnostmi.

První dojmy - První dojmy byly trochu smíšené, XTZtko jsem koupil v hodně zuboženém stavu. Motor sice táhnul hezky... no jakpak by ne, je to 750. Hned po koupi jsem s mašinou absoloval slušný přejezd vzdálenosti asi 300 km, z větší části po dálnici D1 takže celkově zajímavý zážitek!

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro vyšší postavy a vzhledem ke své váze taky spíš pro namakaný chlapáky! Komu už někdy spadla na zem ví o čem mluvím. :-D

Doplňky na motorce - Nerezové svody Motad, výfuk Arrow, programovatelné zapalování Sparker TCI.

Na mašině je příjemný vzpřímený posez v sedle a proto není problém zdolávat s ní i delší vzdálenosti. Sedlo je poměrně vysoko nějakých 850mm, takže se hodí spíše pro vyšší postavy. Já se svými 173 cm jsem na tenhle stroj celkem malinkej! Cestování ve dvou taky není problém a je i příjemné. Motor je držák a hezky táhne, dva karburátory ho dávkují kultivovaně. Spotřeba je trochu vyšší, já jezdím za zhruba 8 litrů na 100 km ale neřeším to. Do motorky jsem postupem let nainvestoval nemalé finanční prostředky, ale vyplatilo se.. na XTZ se teď můžu spolehnout a na svůj věk vypadá celkem k světu.

Radus88
Radus88 napsal 04.05.15 v 21:12 9b.

Dobrá volba

context
context napsal 04.05.15 v 15:42 10b.

krásná mašina přeji hodně najetých km bez nehod a ať ti dlouho slouží.

p.epanica
p.epanica napsal 04.05.15 v 15:38 10b.

Ať dobře slouží ...